Bağkur Borcu Olana Sağlık Yardımı Detayları

SerhanSerhan

Tanınmış Üye
Merhaba
Bağkur borcu olan bir kişi devlet hastanesinde acil ameliyat olacak
Bağkur borcu olsa da sağlık hizmetinden yararlanabilir mi? Ameliyat ilaç vs yardımları da dahil mi? Yoksa sadece poliklinik mi ücretsiz oluyor Teşekkürler

Merhaba
Bağkur borcu olsa da sağlık hizmetinden yararlanabilir mi? Ameliyat ilaç vs yardımları da dahil mi? Yoksa sadece poliklinik mi ücretsiz oluyor Teşekkürler
borcu varsa yararlanamaz. Taksitlendirise yararlanir.

Merhaba

borcu varsa yararlanamaz. Taksitlendirise yararlanir.

Merhaba,

Bağkur prim borcu olanlar yıl sonuna kadar sağlıktan faydalanabilir. Buna ameliyat, poliklinik dahildir. Sadece ilaçlar karşılanmaz, ilaçları ücretli temin edersiniz. Hastanede giriş yapılırken istisnai hal olarak giriş yapılması gerekmektedir.

Kanun maddesini aşağıya bırakıyorum.

23.12.2023 Tarih ve 32408 sayılı Resmi Gazete de yayınlanan karara göre geçici 77. Maddede belirtilen borçlu olanların sağlıktan yararlanma hakkı 31.12.2024 tarihine kadar uzatılmıştır.

Gecici madde 77-31/5/2006 tarihli ve 5510 saylı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 60 ıncı maddesinin birinci fıkrasının ( a) bendinin (2) numaralı alt bendi ile ( g) bendi kapsamında genel sağlık sigortalısı olup, 67inci madde hükümleri çerçevesinde sağlık hizmeti alamayan Türk Vatandaşları ile bunların bakmakla yükümlü olduğu kişiler; Sağlık Bakanlığına bağlı sağlık tesisleri ile devlet üniversitelerinin sağlık uygulama ve araştırma merkezlerinde (üniversite hastanelerinde) sunulan sağlık hizmetlerinden ,5510 sayılı Kanundaki usul ve esaslar çerçevesinde yararlanmada 31.12.2024 tarihine kadar uygulanmak üzere 08.01.2002 tarihli ve 4736 saylı Kanunun 1inci maddesinin birinci fıkrası hükmünden muaftır.

Yıllardır bağkura bir kuruş ödemedim.
Her türlü ameliyatınızı devlet hastaneleri yapıyorlar. Ücretsiz. Sadece bazen 7 TL para yatırıyorsunuz.
Sadece eczaneden ilaç alırken indirim olmuyor, tamamını ücretli alıyorsunuz.
Daha geçen yıl ameliyat oldum. Üstüne para verecekler diye korktum. Sağolsun devletimiz her türlü ameliyatı karşılıyor.
Boşuna para yatırmayın, taksit vs ile uğraşmayın.