Bağkur Borcu

slm ıyı calısmalar bır sorum olacak 2006 yılında kardesım erkek berberı dukkanı acyı 2007 de vefaat ettı 2013 yılında 9 ayda bagkur borcu geldı bagkur vefaatten sonra kapanıs yapmamıs bız bu borcu odemek zorundamıyız 1030 tl lık borc 28 00 tl olmus yapılandırma oldu 2500 tl ye dustu bunu dahıl odeyecek durumumuz yok napmalıyız borc tekrar faiz olmadan

Vefat tarihi itibari ile bağkurun kapanışını yaptırabilirsiniz. Borcu ödemek istiyorsanız ödersiniz, ancak ödemek istemiyorsanız da bağkurun sizden bunu talep edemeyecektir.
Hukuki kısmını tam bilmiyorum ama, kardeşinizin mirasını kabul ettiğiniz takdirde bunu da kabul etmiş olacaksınızdır sanırım.

Merhabalar bende 2010 yılında dükkan açmıştım, 1 yıl 5 ay bağkurda kaydım var işyerini kapattım, şuan sigortalı olarak çalışıyorum. az önce prim borcu sorgulaması yaptım, 6137 tl borç görünüyor, ben bunu ödemesem ne olur, ana parası 1500 tl falan

17 aylık bağkur borcu için 6.137 TL çok, büyük ihtimal bağkur kaydınız kapanmamıştır şuanda.
İlk önce onu sorgulayınız, sonrasında borcunuzu ödersiniz, ödemeyerek kurtulma ihtimaliniz yok. Her halukarda bir gün çıkar karşınıza.

SGK yı aradım görüştüm 4.000 tl yakın kısmı ana para kalanı ise faizmiş,,,, toplam 6100 tl borcum varmış şimdi ödersem üstüne% 12 tecil faizi eklenicek borcum olucak 6800 tl bunun %15 şini peşin vermen gerekirmiş kalanı 18 ay taksit . 2014 mart seçimlerini bekliycem devlet belki af çıkarır