Bağkur Emeklisi A.Ş. Yönetim Kurulu üyesinin 4/a sigortalılığı hk.

Sayın üstatlar yardımcı olursanız sevinirim.
Forumda bayağı araştırdım ancak o kadar çeşitli görüşler varki bir türlü ne yapacağıma karar veremeyip tekrar danışayım dedim.
Bağkur emeklisi bir a.ş. ortağı ve yönetim kurulu üyesi olan işverenlerim biz bu şirkette fiilen çalışıyoruz sabah 07.30 da geliyoruz akşam 19.00 a kadar çalışıyoruz deyip bize maaş öde dedi.(halen kendilerine yönetim kurulu toplantılarına katılma karşılığı huzur hakkı ödüyorum (gv+dv kesintisi yapıyorum)
benim sormak istediğim bu maaş ödemesinde sgdp kesintisi yapacakmıyım,veyahut bu ortakları işe giriş bildirgesi ile ssk ya bildirip sgdp kutucuğunu seçip (emekli maaşları kesilmeden)sgdp kesintisi yapacakmıyım yoksa sadece gv+dv kesintisi yapıp bordroda bu şekildemi göstereceğim.
hepinize hayırlı işler dilerim.
saygılarımla,

Ynt: bağkur emeklisi aş yönetim kurulu üyesinin 4a sigortalılığı

Huzur hakkı şeklinde devam edeceksiniz. eğer tutarı beğenmiyorlarsa artırma yoluna gidersiniz.işe giriş bildirgesi ile bildiremezsiniz.

sayın cetvel yanıtınız için teşekkür ederim ancak huzur hakkına dokunma'' ayrıca maaş'' diyorlar.fiili çalışmaları karşılığında maaş vermemiz durumunda sgdp kesintisi yapacakmıyım.işçi giriş bildirgesi verecekmiyim???
saygılarımla,

yönetim kurulu üyesini işe alamazsınız ki.

Ynt: Bağkur Emeklisi aş yönetim kurulu üyesinin 4a sigortalılığı

Niye maaş veriyorsunuz ki Huzur hakkı diyelim ki ayda 1500 tl
2500 tl de çalışması için ekler 4000 tl huzurhakkı verirsin

sayın üstatlar soruyu birde şu şekilde sorsam bağkur emeklisi yönetim kurulu üyesi fiili çalışması karşılığında maaş ödesem sgdp kesintisi yapıp ssk ya ödeyecekmiyim? yoksa ssk kesintisi yapmayıp, bağkur maaşını alırken
idarece yapılan kesinti nihai mi olacak.
saygılarımla,

yönetim kurulu üyeleri kendi şirketlerinde ssk olarak gösterilemeyeceği için huzur hakkı tutarını artırıp devam edin.