Bağkurum İptal Edildi Mi Acaba?

Arkadaşlar
0596565820 nolu bağkurluyum 5458 Yasadan yaralanarak
borcumu taksıtlendirme yaptım aylık 277,40 YTL idi
Her ay 280 YTL ödeme yaptım ama normal pirimleri yatıramadım
ödediğim taksitleri pirime saydiklari için yapılandırma
iptal edilmiş .Bu durumda askerliği saydirip acaba bankadan
yararlanabilirmiyim. Benim emekliliğim dolmuşmudur.
ben bu durumda ne yapabilirim bana yardımcı olurmusunuz
Çok Teşekkür ederim Saygılarimla.

Giriş tarih:25/04/1986

Sıdkı ÇAKMAK

Ynt: Bağkurum İptal Edildi Mi Acaba?

Verdiğiniz bilgiler yetersiz öncelikle kaç yaşındasınız? kaç ay askerlik yaptınız? bağ_kur haricinde başka kurumlarda hizmetiniz varmı?

Sayın Turk bey Çok teşekkür ederim 1959 Doğumluyum 18 ay askerlik yaptım
1980 yıllarında beni bir şirket 1 aylık sigottalı gostermişti ama sigorta kartını bulamıyorum
ssk isimle aradim bulamadım. ismim aslında sıtkı ama nufusta kimliğime sıdkı yazmişlar

Turk bey cevabını bekliyorum ..Saygılar.

Sn_arasat

Bağ_kur yasasına göre tam emeklilik için bir fiil 25 yıl prim yatırmak temel şarttır. sistemde 20 yıl 6 ay hizmetiniz görünüyor emekliliğe hak kazanmanız için 18 ay askerlik borçlanması dahil 2 yıl 6 ay daha prim ödemeye devam etmeniz gerekir. Cari dönem primleri ödenmediği için yapılandırmanız bozulmuş. Siz cari primlerinizi imkanlarınız dahilinde ödemeye devam edin. Genelde bu tür yapılandırmalarda primlerini aksatanlar için sonradan bir kolaylık sağlanmaktadır.1980 yılındaki bir aylık sigortalılığınız fazla bir etki sağlamayacaktır.

bağ-kur a uğrayıp iptal işlemini yapyırın yeni borcunuzu öğrenin. Bu konuda kolaylık falanda beklemeyin 5458' e göre düşen borcunuz faizi ile birlikte geri gelecek.(25.08.2009'da emekli olabilirsiniz)

Arkadaşlar çok teşekkür ederim elinize sağlık............