Banka Üzerinden Maaş Yatırmak ?

Üyelik
11 Ocak 2015
Mesajlar
1
Konum
ankara
Merhaba Arkadaşlar Yeni Bir Şirket Açtım Ltd.Şti ve ben Garson Hizmeti Vermekteyim.
Bu İşçiler 8 saat Ve belirli günlerle çalışmaktadır.
Buİşçilere Ben 45 Tl Günlük Yevmeyeden Çalıştırıcam + Sigorta
Bu İiçilere Günlük Sigorta Yaptığım İçin Ve Aylık 10 Ve Üzeri çalışmalarda Banka Üzerinden Para Yatırmak Zorunda Olduğıu İçin Bu
Kanun Günlük Sigortada da Geçerli midir ? Çükü Çalışanlarımın hepsi Günlük Olarak Haftalık Misal 1 gün - 2 gün 3 gün geldiği gün kadar prim yatırıcam.
Lütfen Akıl verirseniz Sevinirim Bunun Yürürlüğü nasıldır?
Konuyu yanlış yere Açtıysam Kusura Bakmayın
 

Tahsin Kurt

Tanınmış Üye
Platin Üye
Üyelik
5 Nis 2007
Mesajlar
8,242
Konum
İstanbul
Selamlar
Şöyle basitçe anlatmak icab ederse, maaşların bankadan yatırılmasında kriter nokta işçi sayısıdır.O işçinin ayda kaç gün çalıştığı açısından değerlendirme yapılmaz.10 ve üzerinde işçi çalıştıranlar ödemeleri bankadan yapmak zorundadır.İsterseniz siz her işçiyi ayda 10 veya 20 gün çalışıyor dahi gösterseniz bile,toplam çalıştırdığınız işçi sayısı 10 ve 10'u geçiyorsa ödemeler bankadan yapılmalıdır.
Diğer taraftan bahsettiğiniz,ücretin günlük olması veya mesai hesaplanması vb.gibi durumlar ssk primi,vergi ve diğer iş kanunu açısından değerlendirilir.
Saygılar
 
Üyelik
31 Mar 2006
Mesajlar
166
Konum
İSTANBUL
Black_Evil,

Şirketiniz hayırlı olsun öncelikle primleri siz yatırın ama iş hukuku, SGK mevzuatı, vergi mevzuatı açısından yapılacaklar ve düzenlenecek belgeleri meslek mensubu kontrolünde yapmanız büyük fayda sağlayacaktır.

iyi çalışmalar.
 
Üst