Bankalara Kesilen Faturalarda Kdv Oranı

sercanaktas

Katkı Sunan Üye
Merhaba Meslek Mensupları,
Yanlış hatırlamıyorsam Bankalara ve Borsada işlem gören kuruluşlara kesilen faturalar tutarı her ne olursa olsun 5/10 kdv tevkifatı uygulanacak diye hatırlıyorum ama emin olamadım.
KDV beyanında nerede gösteriyorduk. Çok uzun zaman oldu bankalara fatura düzenlemeyeli ve beyan vermeyeli. emin olamadım.
Bir de geçtiğimiz aylarda verilen %18 faturalar mevcut. Bunlar için KDV Düzeltmesi vermek gerekecek midir?
Geri bildirimde bulunursanız çok sevinirim.
Saygılarımla,

yanlış hatırlıyorsunuz ? işlemin konusuna göre değişir ? tevkifatlı veya tevkifatsız oluır ...tevkifat oranları farklı olabilir...ne işi yaptınız bankaya ?

yanlış hatırlıyorsunuz ? işlemin konusuna göre değişir ? tevkifatlı veya tevkifatsız oluır ...tevkifat oranları farklı olabilir...ne işi yaptınız bankaya ?
şöyle ki; biz seslendirme şirketiyiz ve radyolarda spotlarımız döner. Bankaya da reklam spot çalışması yaptık. Onun faturasını düzenledik. Normal oranı %18 olan bu hizmetin Banka nezdinde de normal satış mı olması gerekiyor?

sercan bey, cahilliğimi mazur görün, tam olarak ne yaptınız bankaya, yazdıklarınızdan kafamda canlandıramadım. siz reklam spot çalışması derken, spot ışıklandırması gibi bişey mi? yoksa reklam niteliği taşıyan spot çalışması mı? yoksa bankaya reklam hizmeti mi? verildi.. tam olarak

selin hanım anladığım kadarıyla bankaya hizmet yapmış meslektaşımız bence hizmet geliri elde etmiş...bu arada yeni stajyer öğrencisiyim belki yanlış yorumlamış olabilirim ...