Başka Firma Borcundan Dolayı Gelen İcra

Mrb benim sorunum çalışmış olduğum şirketinmalzeme aldığı firma iflas etti bankalara olan borcundan dolayı bizim o firmayla çalışmış olduğumuzdan icra ihbarnameleri geldi. Biz bu gelen üç ihbarnameye itiraz etmediğimiz için şirketin malına haciz konuldu bu konuyla ilgili ne yapabilirz.ilgilenirseniz sevinirim . Bizim firmaya borcumuz yok ama banka firmanın borcunu bizeyükledi

İflas eden firmaya gerçek olmasa da evrak üzerinde borcunuz var ise ve yasal sürede cevap vermediyseniz sıkıntınız var demektir.

süresi içinde iflas eden firmaya borcumuz yok demediğiniz için sizden tahsil edilen parayı sizde iflas eden şirketten yasal yollara başvurarak alabilirseniz almanız gerekiyor.

Karşı firmadan alınacak hiçbirşey kalmamış ki boşu boşuna ödenecek az bir para da değil . TSK ederim yorumlar için

Birşey daha var çalıştığım şirket yetkilisi benim tebliği ona vermediğimi sölicekmiş bu durumda bana zarar gelir mi tebliğin eline ulaşmadığını konuyla ilgili bilgisi olmadığı sölicekmiş

İcradan gelen ödeme emirlerine yedi gün içerisinde itiraz edilmesi gerekir. Bu yapılmamışsa borç için icra takibi başlatılabilir. Buna karşı da bir yıl içerisinde dava açma hakkınız vardır. Buna MENFİ TESPİT DAVASI deniliyor.(Nette bu şekilde arama yapabilirsiniz.)Acilen bir avukata başvurup dava açınız...

Son düzenleme:
O davayı acacaklar avukatla görüşüldü ama verecekleri ifade yukarıda belirttiğim gibi benim tebliği kendilerine vermediğime dair olacak

Siz şirkette sigortalı çalışan değilmisiniz? Size yapılan tebliğ şirkete yapılmış sayılmaktadır.

Şirket yetkiliside diyor ki sen bana vermedin ama ben kendisine bildirdim bu durumda benim içisıkıntı ne olur

Sıkıntı ne olacak görevini tam anlamıyla yerine getirmedin diyecek hesabı sana kesmeye çalışacak.