Bebeklerde Bağırsak Düğümlenmesi

tkank

Katkı Sunan Üye
arkadaslar herkese meraba

konu aslında çok onemlı 1 yas altı bebeklerı olanlar lutfen ozellıkle okusun.

bebeğiniz ağlarken bacaklarını karnına doğru ceçiyorsa en kısa zamanda doktor ıstemese bile filim cektırın bağırsaklarında bı proplem olabılır.

gecen hafta cumartesı gecesı on bucuk aylık bebeğimiz birden ağlamaya basladı normalde cok ağlayan bır bebek olmadığından kucak ıstıyordur dıye kucağıma aldım ama 30 dk gecmesıne ragmen susmadı
hemen evımızın yakınında bulunan polıkınliğe goturdum orda kulağında kızarıklık var gecer dedi doktor ben ısrarla bu bebeğin mıdesınde bıseyler var bı bakın dedıkden sonra lama yaptılar ve gonderdıler eve gıttıkden sonra aglaması durmayınca ve kusmaya baslacınca devlet hastanesıne goturduk bebeği oradada bişeyi yok deyip yolladılar. pazar sabahı tekrar polikinliğe göturduk orda kan alıp tahlil yaptılar kanında mıkrop çıktı ve bebeğe antıbıyotıklı serum verdıler 2 saat gectıkten sonra tekrar yolladılar akşama kadar bebekde bışey yoktu gece tekrar aglamaya ve kusmaya basladı. pazartesı sabah tekar polıkınlığe goturduk orda tekrar serum bağladılar bu arada kusları gıderek artmaya basladı akşam ustune kadar serumun bıtmesını bekledık. serum bıtınce bızı tekrar eve yolladılar geceye kadar bebeğimizin bişeyi yoktu gece yarısı olunca tekrar kusmaya ve ağlamaya başladı sabaha kadar kusması gecmeyince tekrar polıkınlığe göturduk kapıdan gırergırmez doktor bızım burda yapacağımız bışey kalmadı bu bebeği hemen unıversıte hastanelerınden bırıne goturun dedı
bızde hacettede ünivertisesi hastanesıne goturduk orda cocuk doktoru cocuk cerrahını cağırdı oda rontgen fılmıni cektırdı ardında ultrasyona soktular ultrasyon yapılırken bebeğimiz kakasını kustu ultrasyonda bebeğimizin bağırsakları düğümlenmiş onu gormusler ardından tedavi surecı basladı burnundan hortum soktular mıdesı bosalırken buğazına takılıp nefes alması engellenmesın dıye tekrar serum bağladılar. bu tıp durumlarda amelıyat yada makattan ılac vererek bağırsakları açabılıyorlarmıs bızım bebeğimizi ameliyata gırmeden ılaçla acabildiler. iki gun hastanede yatırdıktan sonra taburcu ettıler.

bu konuyu bu kadar uzun anlatmanın asıl nedenı bu hastalığının doktorlar tarafından cok zor teshıs edilemıyor olması onun için bebeğiniz ağlarken bacaklarını karnına doğru cekip ağlıyorsa hiç durmayın hemen filim cektırın hıc bışeyı olmasa bıle en fazla bı filim paranız gıder.

bu arada hacette ünivertısesı hastanesı personelıne şükranlarımı sunarım.

Ynt: bebeklerde bağırsak düğümlenmesi

Geçmiş olsun..

Ynt: Bebeklerde Bağırsak Düğümlenmesi

cok saolun arkadaşlar
umarım bundan sonra kımse boyle bışey yasamaz