Bedelsiz İhracat Yapılan Ürünün Kdv İadesi Hk

SinanN

Katkı Sunan Üye
Üyelik
29 Ara 2005
Mesajlar
153
Konum
İstanbul
Merhaba üstadlarım ,

bir firma ihracat yapmaktadır. Yapmış olduğu ihracat faturasında 4 adet ürün bulunmakta olup, bir ürün bedelsiz olarak gönderilmiştir.
Sormak istediğim soru , bedelsiz gönderilen ürünle ilgili kdv iadesi alınır mı? Yani bedelsiz ürün için yüklenilen kdv hesaplanıp kdv iadesi talep edilmes ilerde bir sıkıntıya sebep olur mu ?

Cevap için şimdiden teşekkürler
 

bulent249

Fenomen Üye
Üyelik
27 Ara 2006
Mesajlar
4,053
Konum
ADANA
Kdv kanununun 11 ve 12. maddelerine ihracat sayılan durumlar belirtilmiştir. Bu maddelere uygun olarak yapılan ihracat bedelsizde olsa yüklenilen kdv iade alınabilir. Ancak bedelsiz/numune olarak gönderilen mal miktarlarının ticari teamüllere uygun olması gerekmektedir. Benim merak ettiğim kdv iadesi istenecek miktarda bedelsiz olarak ne gönderildiğidir.
 

Benzer konular

Üst