Belirli Süreli İş Sözleşmesinden Belirsiz Süreli İş Sözleşmesine Geçiş Hakkında

Merhabalar
01.07.2020 tarihinde belirsiz sureli sözleşme ile A sirketinde calismaya başladım. Sonrasinda A şirketi arabuluculuk sozlesmesi ile 1 aylık haklarimi vererek ayni gruba ait B şirketinde 01.08.2020-31.12.2020 tarihli belirli sureli sözleşme imzaladim. sozlesme süresi bittikten sonra yeniden 01.01.2021- 30.06.2021 arasi belirli sureli sozlesme imzalandı ve sure doldu. 01.07.2021 tarihi ile B şirketine belirsiz sureli sozlesme imzaladik. İhbar süreleri ilk ise giristeki gibi 14 gün olarak mi baslayacak ?
Yoksa 01.08.2020 tarihindeki sozlesme ile bütün olarak mi hesaplanacak ?

bilgilerinizi rica ederim teşekkürler

Olayınızın iş akdinin devri niteliğinde olduğu,bu devir işleminde feshin sözkonusu olmadığı,çalışma süresinin devam ettiği, iş akdinin devrinde ve şu an ihbar tazminatının doğmadığı düşüncesindeyim.

Merhabalar
01.07.2020 tarihinde belirsiz sureli sözleşme ile A sirketinde calismaya başladım. Sonrasinda A şirketi arabuluculuk sozlesmesi ile 1 aylık haklarimi vererek ayni gruba ait B şirketinde 01.08.2020-31.12.2020 tarihli belirli sureli sözleşme imzaladim. sozlesme süresi bittikten sonra yeniden 01.01.2021- 30.06.2021 arasi belirli sureli sozlesme imzalandı ve sure doldu. 01.07.2021 tarihi ile B şirketine belirsiz sureli sozlesme imzaladik. İhbar süreleri ilk ise giristeki gibi 14 gün olarak mi baslayacak ?
Yoksa 01.08.2020 tarihindeki sozlesme ile bütün olarak mi hesaplanacak ?

bilgilerinizi rica ederim teşekkürler
zincirleme sözleşmelerde ihn-bar, yıllık izin vekıdem yönünden ilk işe giriş tarihiniz olan 1/7/2020 tarihi baz alınmalıdır. Doğrusu bu. diğer düşüncesini paylaşan arkadaşlara itibar etmeyin. Kanun belli, burada düşünülecek ve yorumlanacak bir şey yok. Kolay gelsin. başarılar..

Genel manada dediğiniz doğru ancak;
a. bunlar hak edilmesi halinde doğar.
b. sorunun cevabı da ifade ettikleriniz değil.

Genel manada dediğiniz doğru ancak;
a. bunlar hak edilmesi halinde doğar.
b. sorunun cevabı da ifade ettikleriniz değil.
Vallahi üstad ben üsluba takıldım.Bu konuda ne kadar hassas olduğumu da az çok beni tanıyanlar bilir.Yazılanların %100'ü doğru bile olsa "diğer yazılanlara itibar etmeyin" lafı benim için herşeyi siler atar.Kimseye itibar etmeyelim,arkadaşın yazdıklarına mı itibar edelim.Kimdir bu arkadaşımız.Birşeyler biliyor olmamız diğer arkadaşlara saygısızlık etme hakkını bize vermez.

Üstadım "itibar etmeyin" ifadesine, itibar etmediğim için takılmadım, çünkü sözkonusu ifade, haddi aşan bir ifade.
Yaklaşık on yıla yakın forum ailesindeyim,böylesi ifadeye rastlamadım.