Ben Bu Yazarak Çalışma İşini Beceremiyorum Galiba? (Şu an yeterlilik çalışan veya dersleri verenler)

stajyeradayi

Katkı Sunan Üye
Arkadaşlar öncelikle herkese iyi günler dilerim. Kısmet olursa, bi aksilik olmazsa Temmuz/2013 döneminde yeterlilik sınavına giricem. Örnek vermek gerekirse sözel derslerde yazarak çalışmaya kalkarsam uzun oluyor ve çok yavaş ilerliyor. Pek de verimli olmuyor gibi geliyor bana... Okuyarak çalışmak ve sık sık okuyarak tekrar etmek daha mı iyi olur diye düşünüyorum ve bu yüzden sizlere sormak istedim? Sözel dersler için bana tavsiyelerde bulunursanız sevinirim. Mesela bir denetim, hukuk, vergi, meslek hukuku gibi sözel dersleri veren arkadaşlar nasıl çalışıpta bu dersleri geçtiler (Okuyarak mı? Yazarak mı? Sürekli tekrar ederek mi?)? Özellikle şu an çalışmakta olup çalıştığı yöntemden verim aldığına inanan arkadaşlar ve bu derslerden geçmiş olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim. Şimdiden teşekkürler...

Vergi dışındaki bütün sözel derslerin geçmiş yıl sorularını ve cevaplarını yazarak temize çektim.fırsat buldukça okuyorum ama...Pek bişey amladığımı söyleyemem.

Vergi dışındaki derslerin özetlerini çıkardım ve özellikle sınavdan önce onlara baktım ve ben faydalı olduğu kanattindeyim. İlk girişimde 5 dersin özetini çıkardım 5'inden de geçtim 2. girişimde hukuk ve vergi kalmıştı hukukunda özetini çıkardım sanırım ondan da geçtim vergi biraz karışık özet faydalı olurmu bilmiyorum bence gerek yok. Umarım herkes kazanır ve biter bu stres

Sürekli tekrar... Başarı getirir.. Anlamadığınızı düşündüğünüzde bile biliniz ki bir çok konuyu kavramışsınızdır.. Bu ders çalışırken genelde karşılaşılan bir durumdur. Size tavsiyim kursa gidiniz. Deha kursunu öneririm. Ben oraya gittiml. İlk girişimde 7/6 yaptım. Diğer derside çalışmadığım için geçemedim...

Murat Yayınlarının Yeterlilik kitabından çalışıyorum. Örneğin denetimden özet/not çıkarayım dedim. Baktım kitapta yazanların hepsi önemli! Nerdeyse kitabı aynen deftere yazıyorum :S bu yüzden diyorum ki acaba yazarak çalışmaktansa sürekli okuyarak çalışsam ve okuyarak tekrar yapsam daha iyi olmaz mı?

arkadaşlar ben tek kitapla yeterlilik sınavını verdim. Tabikli tek seferde vermedim ama sonuç itibari ile bitti. Reklam olsun istemem ama Dehanın 707 soru 707 cevap kitabı var tavsiye ederim. Örneğin ben sözel bir ders olan hukuk sınavından 100 almıştım He 2 dersi ayırmakta fayda var MALİYET ve VERGİ bunlardan bol bol soru çözün.... Finansal Muhasebe için ise açılıştan sonra varsa reeskont sonra karşılık ayırma özel fon gibi önemli noktaları gözden geçirin.... Herkese ALLAH yardım etsin.... çok sıkıntılı bir süreç...

arkadaşlar bence sözel dersleri önce yazmak, sonra sürekli okumak lazım,sayısal dersleri de geçmiş yıl sorularını çözmek lazım diye düşünüyorum.Allah herkese yardım etsin...