Benim Düştüğüm Duruma Düşen Arkadaşlara bi nevi yardımı olabilir Ba ve Bs Form

7. 8. ve 9. aylara ait ba ve bs formlarını netten gönderdim

belki yardımcı olurum başka arkadaşlara

formları netten verdim hepsi bir paket yaptım ama hepsini onaylamadı her ayın ba ve bs sini ayrı ayrı özel onay yapabildim tek tek seçerek yani ihbarname çıkmadı ama mükellefe gönderilcektir büyük ihtimal o zaman seyreyle gümbürtüyü

benim düşdüğüm duruma düşen arkadaşlara bi nevi yardımı olabilir

Ynt: Benim Düştüğüm Duruma Düşen Arkadaşlara bi nevi yardımı olabilir Ba ve Bs Form

BA VE BS Formlarında internetten şu an ceza kesilmiyor senin beklemiş olduğun 3 aylık gümbürtü ben daha fazla ses çıkaracak gümbürtü bekliyorum.
Yalnız Ben sigorta yaptırdım yıllık 100.000 TL Gelirse sigorta karşılayacak o yüzden rahatım

Ynt: Benim Düştüğüm Duruma Düşen Arkadaşlara bi nevi yardımı olabilir Ba ve Bs Form

Unutulan beyannamelere kesilen cezaları karşılıyormu mesleki sigorta.?
Ayrıca 100.000,00-Tl için ne kadar prim ödediniz sayın MUSTAFA3428.?

Teşekkürler.

Mali Müşavireden Kaynaklanan Hataları Kapsıyor süresinde verilmeyen beyannameleri de kapsıyor

50.000. TL YAPTIRMIŞIM POLİÇE TUTARIDA 736.42 TL

Bence siz bu sigorta olayını iyice bir araştırın da sonrada ŞOK olmayın.

ben araştırmıştım pekde iyi şeyler söylemediler bu konuda !

Bu evraklar tamamsa problem yok

Hasarınızın hangi tarihte, nerede, nasıl gerçekleştiğini izah eden, poliçe numaranız/dosya numaranız ve telefon numaranızı içeren detaylı beyan (Hasar ne zaman oldu/içeriği nedir?, Sorumluluğunuz nedir? Hangi kayıtlar hatalı yapıldı? Hata ne zaman ve kim tarafından farkedildi?, vb.).
?
Hatayı yapan personelin Sigortalının ofisinde çalıştığına dair SSK kaydı,
?
Hasara konu olan işlem ile ilgili mükellefinizin detaylı beyanı, ticaret sicil kaydı örneği , vergi levhası ve imza sirküleri,
?
Hasara konu işlem ile ilgili olarak mükellef tarafından yapılması gerekli bildirimlerin zamanında yapıldığına dair evrak kopyası,
?
Hasara konu işlemlerin SMMM tarafından yapıldığına ilişkin ispat vesaiki.
?
SMMM veya YMM ile hasara konu olan mükellef arasında yapılmış olan Denetim ve Tasdik Sözleşmesi kopyası,
?
Hatalı kayıt yapılan/unutulan faturaların ve/veya hatalı kaydın işlendiği tüm defterlerin örneği,
?
İdari Para Cezalarında Resmi makamlar tarafından tebliğ edilen tutanak, tebliğ zarfı kopyası
?
İdari Para Cezasının konusunu oluşturan evraklar (SSK İşe Giriş Bildirgesi, Defter ve Resmi Evraklar vb.)
?
Sigortalı aleyhine dava açılmış ise ihbar ve cevap dilekçeleri, dava sonucunu bildirir kesin mahkeme kararı
?
Ödeme için banka bilgilerinin belirtileceği (Banka adı, Şube Adı, Hesap Sahibi, Hesap Numarası) imza ya da kaşe/imza?lı beyan (Rücu ?lu hasarlar dışında, 5.000 YTL?ye kadar olan tazminat ödemelerinde ibraname gerekmemektedir.)
?
SMMM?nin vergi levhası ve imza sirküleri, hasara konu para cezalarının ödendiğine dair ?ödeme makbuzları?
?
Eğer ödeme sigortalıya yapılacak ise mükellefinin düzenleyeceği muvaffakatname

Teşekkürler, aslında iyi bir tutar, çünkü yıl boyunca 2 defa beyanname vermeyi unutsak zaten prim tutarından daha fazla para cebimizden çıkar.
Tabi dediğiniz gibi, unutulan beyannamelerden doğan cezalar dahil ise.

Teşekkürler sayın MUSTAFA3428.

"Hasara konu işlem ile ilgili olarak mükellef tarafından yapılması gerekli bildirimlerin zamanında yapıldığına dair evrak kopyası," Biraz kafa karıştırıcı bir madde. Her ne kadar beyan ve bildirimleri biz göndersek de mükellef adına gönderiyoruz.
Siz şimdiye kadar para aldınız mı?

Almadık sayın Turko ama alanlar oluğunu biliyorum fakat muafiyet tutarı bize 800 tl yaptılar ve açıklamasını aşağıdaki gibi mail atmış şubedeki arkadaşıma

Eskiden en düşük muafiyetimiz 150 TL idi. Şimdi ise 250,000 tl ciroya kadar 500 TL. Kosürans uygulamıyoruz. Ortalama hasar tutarı 3000 TL iken muafiyetlerdeki 350 TL lik artış yapmak aslında olması gerekeninde azıdır.
Elbetteki son gelişmelere bağlı olarak ozel usülsüzlük cezalarında düşüş yaşanması ile birlikte sigortalılarımız muafiyetlerdeki artışı kabul etmek istemiyorlar. Ancak şunu belirtmek istiyorum: vergi cezaları, SSK cezaları, bir değil birkaç mükellefin beyannamelerinin unutulması ile birlikte katlanan zarar, SSK ile ilgili olarak bir değil biden fazla kişinin beyannamelerinin verilmemesi gibi durumlar var olduğu sürece bizim muafiyetlerimiz gene bu hasarlara göre çok daha düşüktür. Her 3 sigortalıdan birinden hasar gelmektedir (bu segment için konuşmak gerekirse). Bize inanır mısınız 46 tane hasar dosyası açtıran sigortalılarımız var. Geçen seneki poliçesinde hasar yoktu ancak bu sene 46 tane mükellefinin beyannamesini vermeyi unutmuş sigortalımız.

Tüm bunlara dayanarak ne yazık ki hali hazırda muafiyetleri düşeremeyiz.

Ama call centerdaki kişi o maddenin size mükelleften gelen beyannamenin kaşeli imzalı olması gerektiğini söyledi mail ile geliyorsa mail tarihi faks ile geliyorsa faks alım tarihi

tabiki çok vermek istemiyorlar ama uğraşınca alınır sanırım