Beyan edilmemiş faturalar ..

Bu konuda tamamen bilgisizligimizin kurbanı olduk . mayıs 2011'de şirket açılısı yaptık , yenı bir oluşumduk ve işe güce kostururken bu konuyu degerince onemseyemedik,ortalama 70bin liralık hizmet faturası kestik ve ogrendikki hicbir faturamız beyan edilmemiş :-[ adet olarak yaklasık 10-11 faturamız var , ilk fatura tarihimiz 9.ay sonuncusu gecen hafta . şuan ne yapmamız gerekir bir bilgisi olan var mı? muhasebecimiz sandıgımız kişiye de ulasamıyoruz.sahte doktorlar gibimiydi neydi anlamadık,bu konuda bilgisi olan varsa akıl verebilirse cok seviniriz

Ynt: Beyan edilmemiş faturalar ..

Öncelikle yapacağınız çevrenizdeki bir mali müşavire başvurmaktır. O size gereken konuları detayları bir şekilde anlatacaktır. Çünkü buradan anlatılacak bir şey değil. Hem anlatsak da muhasebeyi ve vergi uygulamaları hakkında bilginiz olmadığı için bir işe yaramaz.

ozfen1983'e katılıyorum. Anlatacağımız herşey teknik olacağı için bizler buradan size herşeyi anlatsak da sizler bir şey anlamayacaksınız. Konusunda bilgili "SMMM Ruhsatındaki kişinin resmi ile Sıfatı aynı olan meslek mensuplarımızı" tercih etmenizi (Sahte muhasebeciler uzak durmanızı) öneririm.

Selamlar
Öncelikle geçmiş olsun..
Burada bilgisi olan çok arkadaş bulursunuz da,arkadaşların dediği gibi,burada anlatılamayacak kadar derin ve detaylıdır.Çevrenizden tavsiye alarak acilen bir müşavire danışınız,MÜMKÜNSE DE MÜŞAVİRİN OFİSİNE GİDİNİZ.
Saygılar

arkadaslar cevaplarınız için teşekkür ederim,saygın bir mali musavir ile baglantı kurdum ve randevu aldım.kendisi ile calısan esnaf dostlarım memnunlar konu ile de ilgilenecek umarım herşey yoluna girer.Saygılarımla.

Not : Acı da olsa tecrübe oldu diyebilirim.

anlamadigim bir konu var
muhasebecimiz sandigimiz kisi demissiniz
bu is nasil oluyor, siz sirketi muhasebeciye mi kurdurdunuz, sozlesme yaptiniz mi kendisiyle, odemelerinizi duzenli yaptiniz mi, kendisine ayda bir evraklarinizin tumunu toparlayip teslim ettiniz mi,al guzel kardesim benim bunlar,beyanlarimi ver dediniz mi,sonrasinda elinize tutusturacak tahakkuk fislerinizi odediniz mi,
hicbir muhasebeci sanmiyorum ki mukellefinin beyanlarini vermesin yada telefonlarina cikmasin,ilkin mukellef ustune duseni yapacak sonrasinda is muhasebeye yansiyacak,
ne mukellefler var bir gece eglencede bir sifir oto parasi birakip kalkiyor masadan, Ama 2 yildir muhasebesini odemiyor,bizim muhasebeye onem vermeyen ancak basina bir musibet geldikten sonra muhasebeciye odeme yapmadigina pisman olan uyaniklarimiz var,hic uzulmuyorum boylelerine,geriye donuk kdv beyanlarina duzeltme verilecek ay ay,kdv odemeleri cikacak verginin asli kadar vergi ziyai kesilecek,beyanin basladigi aydan itibaren 1,95 oraninda gecikme faizi uygulanacak,tabi bunlar beyannamelerin verildigi varsayimi altinda,birde verilmediyse ode cezalari,satis faturalari verilmediyse muhasebeciye bs lere de duzltme verilecek,allah kolaylik versin