Beyanname Ve Bildirimlerin Verilme Süreleri Uzatıldı

Sayın Akdeniz

"olağan üstü günlerde beyannameyi elden alsalar iyi olmaz mı" ifadeniz ile ilgili yorum yaptım. Diğer düşünceleriniz hakkında bir şey demedim.

esnaf kültürü kalmadı el emeği göz nuru tarih oldu bu böyle oluncada ticaret haliyle bozuluyor.bankaların ve finans kurumlarının kredileri ticareti bitirdi

ticari ahlak bozulunca vergi dairesi de bozuluyor muhasebeciler de vergi dairesi de mükellef de bozuluyor ortaya bu durum çıkıyor

eski esnafların çekiç sesleri,makas sesleri konuşmaları sohbet etmeleri velhasıl eski zanaatkarlara bu ticaretin vergi dairesinin ve muhasebecilerin çok ihtiyacı var

Resmiyette dahi iller ve kurumlar arasında mesai saati değişebiliyor. Ama hiçbir zaman 24:00 olmaz.

Her ne kadar memurların mesai saati 17:30 gibi olsada e-beyan için mesai saati 23:59'dur. Başlık örnek olması açısından bakabilirsiniz.

örnek olay çok ilginç EDAT kelimesi kullanılıyor demek Türkçede yazım kurallarına da çok dikkat ediliyor bu sirkü tarihi nitelikte bir yazı :)

23 : 48 de beyanname gönderme süresi 1 gün uzatılıyor

şimdiki uzatılan beyanname sürelerin tarihçesine baktığımız zaman fazla şaşırmamaz lazım tarihi geçmişinde bir sıkıntı var tarihçilere sormak lazım

Tarih dedikte aklıma bir şey geldi madem süreler uzatılıyor bizde yazımız ve konuşma kültürümüzü elimizden geldiğince uzatalım.esnek iş kültürü sohbet içinde vakit ayırır diye düşünüyorum