Beyanname Ve Bildirimlerin Verilme Süreleri Uzatıldı

beyanname süresi uzatılmasından bir tuhaflık oldu ;

ilk başta türmob beyan süresinin uzatılıyor olarak yazdı sitesinde ;talep yazısını resmi bir belge olarak açıkladı Hiç bir resmi açıklama olmadan vergi dairesinden önce yazdı

TALEP YAZISIYLA BEYANNAME SÜRESİNİN UZATILDIĞINI BEN ANLADIM

ÇELİŞKİLİ TURMOB AÇIKLAMASI

Odamız ve TÜRMOB'un talep etmesi sonucu şubat ayı kdv ve muhtasar beyanname verilme süresi 26 mart gün sonuna kadar, yıllık beyanname verilme süresi 31 mart gün sonuna kadar ve şubat ayına ait BA/BS formu verilme süresi 3 Nisan gün sonuna kadar uzatılacaktır.
Sirküler yayınlanınca bilgilerinize sunulacaktır.
Dr. Yahya Arıkan

buna bir açılma yapacak yönetici vardır elbet bu sitede anlamdım türmob vergi dairesi olmuş gibime geldi

Uzatmışlar uzatmışlar da kesin mizanı unutmuşlar :) GV için kesin mizan 31/03/2015 kadar.

süreyi uzatmışlar ama ne için beyanname süreleri uzadı anlamadım turmobun bu yönde meslek mensupları ile görüşme anket ya da mükelleflerle görüşüp mü bir karar aldı ,yoksa alışmış bir davranıl olarak mart ayıdır beyanname gönderecek çoktur uzatalım diye mi karar almışlar
bence turmob yetkilileri mart ayında gönderecek beyanname fazla olduğu için alışkın oldukları bir refleksle yanlış doğru artık size kalmış süreyi uzatmıştır

yani bu süre uzatımı işlerin yoğunluğundan değil alışkanlıktan kaynaklı

Alışkanlıktan değil maliye sistemlerinin eror vermeye başlamasından kaynaklı. Cuma günü e-beyan sayfasına ulaşılamadığı zamanlar oldu.

alışkanlık her ay süre uzatımında yılda 12 defa süre uzatılıyor

vaktinde iş yapılması gerekirken süre neden uzatılsın

merhaba babeyannamesinde aynı faturayı 1 er ay ara ile iki kere bayan etmişiz cezai bir durumu olurmu ne yapmamız gerekiyor

vergi dairesi müdür yardımcılarına göre düzeltme beyannamesi vermeniz gerekiyor ceza falan yok tahakkuku gel öde burdaki vezneden arkadaşlar da yardımcı olur bir şey olmaz

Sayın Ayşe Hanım ;
gelir idaresi veya turmobun süre uzatılmasını bir lütuf olarak ilan etmesi muhasebecilere çok üzücü ve kırıcı

her ay süre uzatılıyorsa V.U.K da beyan sürelerini de değiştirsinler bu yasa kdv ayın 24 de muhtasar 23 beyan edilecek diyiyor yasayı mı her ay çiğneyecek gelir idaresi veya türmob ben muhasebeci olarak süre uzatılmasını istemiyorum

Süre uzatılması şahsen benim onurumu zedelemiyor, aksine talep eden zaten muhasebeciler. Şahsi fikrinizde talep etmeyebilirsiniz, o zaman yapılacak tek bişey var, tüm beyannamelerinizi 23-24 ünde onaylayın ve olan bitene uzaktan seyirci kalın.

öneriniz için teşekkürler

beyanname sürelerinin uzatılmasını en azından forumda tartışmak gerektiğine inanıyorum.belki neden vergi usul kanununda değişiklik olduğunu anlarız ve aydınlanırız.
beyanname süreleri uzatılması muhasebeciler açısından cep telefonuna gelen kısa mesaj olarak kalmamalıdır .

Kurum sistemlerinden kaynaklı bir sorun yok ise veya büro çalışanlarında hastalanma gibi özel bir durum yok iken işler yetişmiyor ise o büro kapasitesinin üzeri iş kabul etmiş demektir.

vergi sistemi son zamanlarda çökmek üzere denetim sıfırlara yaklaştı bir de üstüne denetimsiz vergi sisteminin beyan sürelerini uzatması değiştirmesi ve yetkisi olmayan kurum ve kuruluşların vergi dairesine muhasebecilere etkileri insanın güldürüyor bu tür değişiklikler

en azından beyan sürelerini değiştireceğinize gerçek çalışan sektörü anlatın muhasebecilerin tahsilat zorluğuna şirketlerin amaçsız kuruluşlarını paravan şirketlerin reel sektör olduğuna değinseler daha gerçekçi olur
beyan süreleri 3 gün uzatılmış ne yazar

Beyanname süreleri tekrar uzatıldı wep siteleri ulaşılmasa vergi dairesinin memurları var olağan üstü günlerde beyannameyi elden alsalar iyi olmaz mı

Niye elden alsın ki? En basit olağanüstü durum bu olsun, Allah beterinden saklasın. 2 gün uzatır geçmezse 1 ay uzatır eninde sonunda işimiz görülür.

Sayın Ömerkulu

Benim burda yazma nedenim mesleğimi bu tür şeylerle icra edemeyecek noktaya gelmem.her ay süre uzatılırsa beyanname göndermek vergi ödeme fikri gitgide esniyor ve kayboluyor.
yani bu süre uzatımının uzatımı dır ne işe yarayacak bu süre uzatımı bu süre uzatımdan en çok hangi firmalar şahıslar yararlanıyor bunuda bilmek konuşmak lazım

wep sitelerini takılmasını sevinerek ha bu ayda süre uzayacak diyiyoruz böyle bir meslek fazla ilerlemez diye düşünüyorum
patronların sözlerine bakarak odalarımız ve vergi dairesi süreleri uzatmasa

süreler vergi usul kanunda mücbir sebeplerle uzar buna uysak