Bir ay içerisden verilebilecek işe giriş bildirgesi

SUF

Yeni açılan işyerlerinde işyeri bildirgesinde gösterilen sigortalı sayısı kadar işçinin girişinin 1 ay içerisinde yapılabilmektedir. 03.05 tarihinde bir işyerinin tescili yapıldı. İşyeri bildirgesinde çalışmaya başlayan sigortalı sayısı 1 kişi olarak belirtildi. 1 kişinin işe girişini kanuni süresi içerisinde yaptık. Ancak bir gün sonra bir kişi daha işe girdi. 2. işçinin girişini 04.05 tarihinden itibaren 1 ay içerisinde bildirirsem idari para cezası uygulanırmı?

Ynt: Bir ay içerisden verilebilecek işe giriş bildirgesi

Bir aylık süre içerisinde geriye dönük giriş yapabilirsiniz, 03.05 tarihinde tescil olduğuna göre 03.06 tarihine kadar giriş olur, ancak dediğiniz gibi 2. işçinin girişi 04.05 tarihinde olduysa son tarih yine 03.06 olur. Sistem idari para ceza uygulanıp uygulanmadığını onay aşamasında belirtiyor.

Bununla iligili birçok işlem yaptım bugüne kadar ve herhangi bir ceza ile karşılaşmadım.Başlangıç tarihine belittiğiniz kişi sayısı kadar girişi yaptıktan sonra 1 ay içindeki istediğiniz tarihe giriş yapabilirsiniz.Bir problem olmaz.

03.05.2012 - 03.06.2012 tarihleri arasında istediğiniz tarihe giriş yapabilirsiniz.

Yanıtlarınız için teşekkür ederim. Şimdi 04.05 tarihli giriş yaptım. Herhangi bir uyarı vermedi.