bir kaç aydır 20 günü geçen Maaş gecikmesi hakkında

iş yerimiz 10 aydır maaşları düzenli yatırmıyor son 3 aydırda 20 günlük yasal süreyide aşıyorlar... ben noterden ihbarname ile hakkım olan ücreti talep etmek istiyorum ama işi bırakmak değil tabi... şirket bunun üzerine 1 hafta içinde bu işlemi yapan personeli işten çıkarıyor böyle bir şey gelirse başıma işe geri dönüş davası açmak istiyorum. sözleşmemde süresiz gözüköyor. 5 yıl 7 ay dır çalışmakdayım... bu konuda prosedür nasıl işler nelere dikkat etmem gerekir ve bu mahkeme ne kadar sürer... konuyla ilgili yardımınızı rica ederim

Ynt: bir kaç aydır 20 günü geçen Maaş gecikmesi hakkında

İşverene noter kanalıyla ihtar gönderebilirsiniz ama sonucunda sözleşmeyi feshetmeyecekseniz, işverenin aynı şekilde gecikmeli ödemesi durumunda oturup peşe paşa beklemekten başka yapacağınız bir şey kalmıyor.
İşveren sözleşmenizi bu sebeple feshederse, işyerinde çalışan sayısı 30un da üzerindeyse , sözleşmenizin feshedildiğinin size bildirildiği tarihten itibaren 30gün içinde işe iade davası açma hakkınız var.Davayı kazandığınızda işveren sizi geri almak yerine işe başlatmama tazminatını ödemeyi tercih edebilir.

İşveren çıkış nedeni olarak ne gösteriyor?

.... ekonomik sebeplerden ötürü .... :)