Birkaç Sorum Var

Merhaba abilerim ablalarım :) muhasebeye yeni başladım sizlerin bilgisine ihtiyacım var bana yol gösterip paylaşırsanız sevinirim.

- turkcell fatura muhasebe kaydı nasıl yapılır?
- internet fatura muhasebe kaydı nasıl yapılır?
- iski / ayedaş faturalarının muhasebe kaydı nasıl yapılır?
- dönem sonu işlemleri nelerdir?
- kdv ve muhtasar beyannemesi nasıl doldurulur?

Fatura girme işlemleri kolay 2-3 kere göstersinler ezbere de yaparsın..

Temel bilgin yok ise çok aceleci davranma firmayı tanı, hesap planını iyi analiz et ve mantığını kavra.

fatura girmeyi öğrenmeden, dönem sonu işlemlerine kdv ye muhtasar direk dalmaya kalkma çorba edersin..

muhasebe öyle bir meslektir ki, kolaymış yapıyorum sanarsın.. arka arkaya hataların ortaya çıkar mesleğe olan özgüvenini kaybedersin.

geçen ayların fatura klasörlerini incele nasıl girilmiş hangi hesaplar kullanılmış.. geçmiş ayların kdv beyannamesini , muhtasar al eline tekrar tekrar hesapla çok zor değil.

internetten kdv beyannamesi nasıl doldurulur, muhtasar nasıl doldurul diye hazir pdfler var iyice öğren..

acelee etme...

Fatura girme işlemleri kolay 2-3 kere göstersinler ezbere de yaparsın..

Temel bilgin yok ise çok aceleci davranma firmayı tanı, hesap planını iyi analiz et ve mantığını kavra.

fatura girmeyi öğrenmeden, dönem sonu işlemlerine kdv ye muhtasar direk dalmaya kalkma çorba edersin..

muhasebe öyle bir meslektir ki, kolaymış yapıyorum sanarsın.. arka arkaya hataların ortaya çıkar mesleğe olan özgüvenini kaybedersin.

geçen ayların fatura klasörlerini incele nasıl girilmiş hangi hesaplar kullanılmış.. geçmiş ayların kdv beyannamesini , muhtasar al eline tekrar tekrar hesapla çok zor değil.

internetten kdv beyannamesi nasıl doldurulur, muhtasar nasıl doldurul diye hazir pdfler var iyice öğren..

acelee etme...

muhasebe çıkışlıyım hesap planı temelim var. teşekkürler :)

sayın macro öncelik lazım gelir olmak micro sonra olursun umarım macro basamakları tek tek çıkmalıısn öyle hemen dönem sonu olur mu dostum dont panic