Bölge Çalışma Müdürlüğüne Kayıt

Üyelik
8 Ağu 2005
Mesajlar
19
daha önceden açılmış fakat bölge çalışma müdürlüklerine kayıt yaptırmamış mükellefler bölge çalışma müdürlüklerine kayıt yaptıracağı zaman ceza uygulanıyormu uygulanıyorsa şirketlerde ne kadar şahıslarda ne kadar...
şimdiden sağolun.
 
Üyelik
31 May 2005
Mesajlar
447
Konum
ÇORUM
Her bölge çalışma müdürlüğünün değişik uygulaması var.
Bu konuda dikkatli olunuz.
Yeni işe başlamış gibi işyeri bildirgesi vermenizde fayda var.
 
Üyelik
4 Ocak 2006
Mesajlar
38
Konum
İstanbul
391(fatih)' Alıntı:
daha önceden açılmış fakat bölge çalışma müdürlüklerine kayıt yaptırmamış mükellefler bölge çalışma müdürlüklerine kayıt yaptıracağı zaman ceza uygulanıyormu uygulanıyorsa şirketlerde ne kadar şahıslarda ne kadar...
şimdiden sağolun.
EVET SON DURUM NE ŞİMDİ? BENİM DE BAŞIMDA AYNI SORUN VAR VE BEN DE NAPICAĞIMI ŞAŞIRDIM....CEZA OLUYO MU OLMUYO MU LÜTFEB BİRİ SÖYLESİN
 
Üyelik
31 Ara 2005
Mesajlar
11
bunun için ceza sözkonusu bu ceza işe ssk işe başlama bildirgesini ibraz ettiğinizde ki ssk açılışı nezaman oldu ise bildirge üzerinde yazan işçi sayısı kadar ek 1 verilmemesi sebebiyle kesilen ceza ki buda işçi başı 60 milyonu geçmiyor.

bölg müdürlüğünün, kanunen verilmeyen her ek1 ve ek2 için bu cezayı kesmesi gerekli .

uygulamada ise böyle birşey durup dururken kimin başına gelmiş acaba. yani ben 12 senedir hiç görmedim.

ama eski açılmış bir iş yeri için giderseniz dediğim gibi bildirge üzerinde yazan işçi sayısı kadar ceza var.

piyasada ek1 ve ek2 için oldukça farklı yöntemler var :)

1. hiç vermemek

2. bölge çalışma numarası yazılmadan ankaraya postalamak.

3. firma için alınan herhangi yenibir ssk numarası ile (şantiye,ek işyeri,)
gidip yeni bir bölge çalışma numarası almak ve bunu tüm işyerinde kullanmak.


ÖNEMLİ BİR HATIRLATMA

Şirket kuruluşları 06/2003 dan sonra ise zaten ticaret odası sizin yerinize bölge çalışmadan numara almıştır. yani İSTANBUL İÇİN 0212 533 11 52
numaralı telefonu arayıp unkapanından şirkt isminizle numaranızı öğrenebilirsiniz.
 
Üyelik
14 Mar 2006
Mesajlar
4
Ek-1 Ek2 belgelerinin Bölge müdürlüklerine verilmesine devam edilip-edilmediği konusunda bilgisi olan arkadaş varmı ?
Çünkü Kurum gönderilen belgeleri almıyor.
 

a.makineci

Moderator
Forum Yönetimi
Üyelik
31 May 2005
Mesajlar
2,058
Konum
Bozüyük - BİLECİK
Merhaba ;

Sayın bhozgun;

Kod:
19 Temmuz 2005 Tarihli Resmi Gazete 
Sayı: 25880 

Kanun No: 5401 
Kabul Tarihi: 03.07.2005 

MADDE 2. — 2821 sayılı Kanunun 62 nci maddesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir. 

Madde 62. — İşveren, işe aldığı veya herhangi bir nedenle iş sözleşmesi sona eren işçileri, izleyen ayın 15’ine kadar aylık bildirimle Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına bildirmek zorundadır.
 
Üyelik
31 Ocak 2006
Mesajlar
731
uygulamada yapmanız gereken, işyeri yeni ise bölge çalışmaya işyeri bildirgesi verip bölge numarasını alıyorsunuz, ek1 ve ek2 leri ise çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığına gönderiyorsunuz.
 
Üyelik
14 Mar 2006
Mesajlar
4
sn.denetmen2000 ve muhasebe bilgileriniz için tşk.

İşyeri yeni değil yıllardır ek-1 ve ek-2 leri Hem Bölge müdürlüğüne ,hemde Çalışma bakanlığına gönderiyorduk.Göndermiş olduğunuz resmi gazete sayısına ulaşamamıştım.

tekrar tşk.

İyi çalışmalar.....
 
Üst