Bs Ceza

Merhaba Üstadlar
2010 yılına ait Bs formundan düzeltmeden dolayı 1000 ceza ekim ayı içinde firmaya tebliği edilmiş tebliğ tarihinden itibaren 1 ay geçmiş bulunmakta.6552 sayılı kanun kapsamına bu ceza girer mi herhangi bir indirim talep edebilirmiyiz.İyi çalışmalar

merhaba... sizin cezanızın ekim ayıdna tebliğ edilmesindne dolayı 6552 ye girmeyecektir... benim mükelelfime gelen 2009 yılı BA BS cezası 16 eylül 2014 tarihinde tebliğ edilmişti fakat 6552 den yararlanamdı...fakat daireye bu ceza için gittiğimde beyanname cezalarından 2010 yılı kasım ayına kadar olan cezaların 6111 saylı yasadan yararlanabildiğini öğrendim.bununla ilgli başvuru yapılabilir..eğer bu tarihede uygun değil ise 376 ile indirim talep edebilirsiniz.

Selamlar
Maalesef 376 da talep edilemez.Çünkü tebliğ tarihinden itibaren bir ay geçtiği söyleniyor.6111 olmazsa,sanıyorum bu şekilde ödenecektir.

evet haklısınız tahsin bey ekim ayı olduğuna göre 30 günü geçmiş bu kısmı atlamışım.

B Formları ile ilgili ödenen bu cezalar çok zoruma gidiyor. Cezalandırmalarda KDV, Muhtasar ve diğer vergiler gibi bir tutulmamalı diye düşünüyorum.

Yani dava açarak kazanılabileceği söyleniyor ama bugüne kadar kazanan kimseye pek şahit olmadım..

23/10/2009 da tebliğ edilen ve halen ödenmemiş BA-BS usulsüzlük cezaları 6111 kapsamında %25 olarak ödenebiliyor mu?