fonradar

!!!!Bu alana girmek yasaktır!!!!

• Konbuyu başlatan konsilyer
  • Başlangıç tarihi
Merhaba,

Adım Süleyman,
Bazen arkadaşlar ismimi zikrettiğimde "Kanuni" mi diye soruyorlar. :) Hayır Kanuni değilim. Olamam da. Soyadım Nickim olduğundan ayrıca zikretmedim. Çarşamba'lıyım. - Çarşamba neresi? diyenleriniz olabilir. Samsun/Çarşamba 1974 doğumluyum. Ticaret Lisesi mezunu olup bu mesleğe adım atanlardanım. Eskiler iyi bilir (Ben o kadar değilim :lol: ) bizim dönemde tek düzenlik yoktu. Herkes neyi biliyorsa onu uygulardı. Hatta Meslek Yüksek Okulunu 1993'de bitirdiğim de bile tekdüzenden bi-haberdik. Biz tek düzeni kitaplardan mesleki sınavlara hazırlanırken öğrendik. O yüzden neyi uygularsak onu biliyoruz. :D Sanırım mesleğimizin kendi içinde çeşitliliği de buradan geliyor. Uygulama ve teori her zaman birbirini tam manasıyla tutmayabiliyor. Ama her taraf aynı kapıya çıkıyor. Eskiden bu daha fazlaydı. Ak yerine kimimiz beyaz diyordu. Her neyse sizleri daha fazla gereksiz düşüncelerle sıkmayayım. Liseyi Çarşamba Ticaret Lisesin'de bitirdim. K.T.Ü (Karadeniz Teknik) de Muhasebe Meslek Yüksek Okulu ve ardın da A.Ü. Açık Öğretim Kamu Yönetimi bölümünü bitirdim. Profesyonel anlamda SM olarak mesleğe 2000 yılında kendi büromu kurarak başladım. 2004 yılında askerlik dönüşü girdiğim SMMM mesleki yeterlilik sınavları sonucunda bu ünvanla mesleğime devam etmekteyim. Meslekte her zaman yeni olduğumu düşünüyorum. 10- 20 yıl sonunda da aynı düşünceleri paylaşacağımı düşünüyorum. Çünkü her zaman yenilenmeye ve bildiklerimizden değişenleri hafızamızdan silerek yenilerini kaydetmeye mecburuz. Sizlerin çok değerli zamanınızı bu ifadeleri okumakla aldığım için hepinizden özür diliyorum.

Saygılarımla
Süleyman SEMİZ-SMMM

Merhaba
ben HÜLYA GÜRKAN
Akşehir doğumluyum SMMM stajımın bitmesine 3,5 ay kaldı...
İstanbul Kartalda çalışıyorum şirketin genel muhasebesinden sorumluyum
Alo maliye sitesiyle tavsiye edilmesi sebebiyle tanıştım.Kişileri araştırmaya yönelten çok yararlı bir site olduğunu düşünüyorum ve sorular sayesinde bilmediğimiz bir çok konu hakkında bilgi ediniyoruz.
SAYGILARIMLA

Herkese Selamlar

İsmim Yusuf BAŞBINAR

08/06/1976 doğumluyum. Mesleğe 1993 Haziranın da Ticaret Lisesi Stajeri olarak adımımı attım.
Su anda Serbet Muhasebeciyim ve SMMM sınavlarına girmektyeyim.
3-4 aydır kendi adıma, kendi bürom da faaliyet göstermekteyim.

Tüm FORUMDAŞLARIMIZA KÜTAHYA'DAN Selamlar

merhabalar ben aykut.1981 dogumluyum.
unıversıteyı ızmırde okudum.son 3 haftadır da ıstda kadıkoydeyım.
ıs hayatıma 3. sınıfta ızmırde ymm sırketınde basladım.su anda da ıstda ymmnın yanında smmm stajıma devam edıyorum.tam 1 sene sonra sınavlara gırecegım.sonra da askere :(
hedefım malı ısler koordınatorlugu yada kendıme aıt buro.buronun tek nedenı de kendı kendımı ıdare etme arzum.acıkcası burodan korkuyorum.ben muhasebeden cok kanunları sevıyorum.bunun nedenı de ymmnın yanında calısmam herhalde.
bı grubum vardı eskıden.bass gıtar calardım.artık yapamıyorum.
80 yılları muzıklerının hayranıyımdır.rock muzık dınlerım.
brıc oynamayı cok severım.hafızayı artırdıgını soyluyor ustadlar.
umarım hem brıcte hem vergı de ustad olurum.
herkese bol sanslar...
(nakıl ıslerımden dolayı pek gıremıordum.umarım daha cok yazma sansı bulurum)

merhaba ben konya dan ali saraç.ben daha acemi sayılırım.ruhsatı daha geçen sene aldım:)bu forumu açan arkadaşlara teşekkür eder yüm meslaktaşlarıma başarılar dilerim.

TANIŞMA

Adı üstünde meraklı

Mesleği öğrenmeye meraklıyım Antalyada ikamet ediyorum.Siz değerli formdaşların her konudaki görüşlerini takip ederek eksik bilgilerimi tamamlıyorum.Özel bir şirkette muhasebe sorumlusu olarak çalışmaktayım Bilgisini bu formda aktaran tüm formdaşlara şükranlarımı sunuyorum.

İsmim Osman YÜKSEL

15/11/1981 Kütahya doğumluyum

Lise bittikten sonra soluğu muhasebe bürosunda aldım. Ünüversite eğitimimi Anadolu Ünv.AÖF'de tamamladım. Şu an SMMM stajeri olarak 7 yıldır çalışmaktayım bitirme sınavlarıma yaklaşık bir yıl kaldı ne kadar korkutsa da bu meslek beni SMMM ruhsatını almak istiyorum hedefim kendimi yetiştirmek ve insanlara yararlı olmak, para kazanmayı ikinci plan da tutuyorum zaten kendinizi yetiştirdiğiniz zaman işsiz ve parasız kalmıyosunuz benim patronun bir sözü vardır kendileri 72 yaşın da şu an bana ilk dediği "bu meslekte zengin olmazsın ama parasız da kalmazsın" çırak dönemlerim de hak vermiyordum ama şimdi sözünün doğru olduğunu sanıyorum. Alomaliyeye bu güzel hizmeti verdikleri için minnettarım. Alomaliyenin sayesinde değişik illerden üstatlarla ve arkdaşlarla tanıştık şu an bir birimize gelip gittiğimiz arkadaşlarımız bile var. Tekrar teşekür eder alomaliye yetkililerine ve hizmetlerinin devamını dilerim.

Tüm Forumdaşlara Selamlar.

Selamlar

Sevgili forumdaşlar. Başka başka yerlerden gelen yoğun istek sonrasında bende yasak bölgeye girme gereği duydum. Ama bunu, tabiri caizse baba ocağından başlamak istedim.
Burası gerçekten bir aile ortamı gibi benim için. Bunu bir kez daha anladım.
Bu forumda herkesle ayrı bir anım ayrı bir sevgim ve herkesle ama herkesle ayrı bir saygım var. Ortamınızın kıymetini bilin lütfen. Çünkü balık suyun kıymetini bilmez.

Şimdiiii; öncelikle ismim Halil Erdem GÜLTEKİN. ben daha çok kendimi halil erdem diye tanıtıyorum. çünkü ismimi gerçekten seviyorum. seviyorum çünkü halilsiz erdem olunmaz, erdemsiz halil olunmaz.
(halil: samimi dost- erdem: faziletli kişi) ...........

1977 kasım istanbul doğumluyum. Aslen sivaslıyım. Ve de fenerbahçeliyim. Bakmayın böyle dediğime maçla fazla alakam yoktur. Yendik mi;iyi güzel yaşasın. Yenildik mi; sağlık olsun, bir daha ki sefere inşaallah.. :)

Liseyi dışardan bitirdim. Esasen lise-1’i düz okudum. Ama ekonomik olmayan, anne ve babamın ısrarına rağmen ,tamamen kendi tercihimden liseyi dışardan bitirmeyi seçtim

98 yılında Sakarya Üniversitesi, Geyve Meslekyüksek okulu elektrik bölümünü kazandım. Yalnız liseden bazı derslerim olduğu için ve öğretmen kurulu henüz çıkmadığı için Ankaraya gidip, Yökden gayrıresmi izin alarak geçici kayıt yaptırdım.sormayın nasıl olduğunu…. :D

Ama nasip değilmiş . Çünkü öğretmen kurulu o sene çıkmadı…….bir önce ve sonraki sene hatırladığım kadarıyla çıkmıştı. Bu olayda tek tesellim gazete çıkan bir haberdi. Sakarya Üniversitesi Mühendislik fakültesini kazanan bir genç kayıt yaptırmaya giderken bindiği otobüs yolda kaza yaptı ve…………….dedik ya nasip buymuş!

Sonra o hızla doğru askere . hemde ne hız. Tertibimi beklemeden devre kaybı olarak tam biilfil 18 ay askerlik. Bu arada usta birliğim izmit halıderedeydi. Hani şu meşhur değirmenderenin 1 km ilerisindeydi…………… kambersiz düğün olmaz. :melek1

Sonra askerdeyken öss kaydımızı yaptırıp sınava girdik. Birinci tercihim, kazanamayacağımı bildiğim halde sakarya üniversitesi elektronik mühendisliği idi………

Haliyle ikinciyi kazandık. Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi. Hamdolsun 4-4 yapıp kalmadan bitirdik. Sonra staj sınavlarına kayıt yaptırarak ilk seferde kazandık.

Ocak 2005 itibariyle stajyerim ve hedefimiz ilk seferde 7-7 yapmak. Olur mu olur. Staja başlama sınavında kursa gitmediğim için benle kafa yapan arkadaşa dediğim gibi. Zor diye bir şey yoktur. İmkansız zaman alır. :twisted:

Olayları lafzı ve de ruhuyla tartışmayı severim. Boş, içeriği olmayan ,dayanaksız ve gerekçesiz konuşmalardan uzak kalmayı tercih ederim.

Ama arasıra da olsa , bazı şeyleri taşlamayı ve hicvetmeyi de severim.ama belli bir saygı ve edeb içerisinde. İsterim ki yazdığımdan okuyandan gülemsesin muhatabı da.

Nasip olurda büroda mesleğe devam edersem yüksek lisans yapıp akademik eğitimime devam etmek hedeflerim arasında.

Biyografimi sevdiğim bir söz ile bitirmek istiyorum.

“ Karşılaştığım her insan, EN AZ bir hususta benden üstün. O yüzden öğreneceğim çok şey”

Allah, ideolojisi ne olursa olsun, fikrinde ve düşüncelerinde samimi, mert ve özünü sözünü bilen insanlarla tanıştırsın.

Bu forumu seviyorum, çünkü bu forumda ki bir çok kişi benden bir çok husus da üstün.

Ama şimdilik :D

samimiyetle

sevgiyle

merhaba

Stajımı bitirdim ve yeterlilik derslerinin ikisinden geçtim. Geriye 5 ders kaldı. Kitaplardan eski çıkan soruları takip ediyorum oldukça dengesiz hazırlandığını görüyorum. Bazı dönemler çok kolay sorular çıkarken bazı dönemler aşırı zor sorulmuş sanki kasıt var, geçemesinler diye uğraşılmış. Örneğin 19-20 Kasım dönemi denetim soruları neydi öyle, sınava giren arkadaşlar bilirler.
Türmob'un stajyerlerini ticari birer meta olmaktan çok geleceğin saygın meslektaşları ve ülkeye faydalı insanlar olarak görmesini ve artık nakti konularda (sınav ücreti, eğitim cd'leri, ruhsat ücretleri, vs. konularda) firene basmalarını insanların sabrını fazla zorlamamalarını rica ediyorum.
Sesimizi daha resmi yollarla duyurmak istiyorum. Ama bunu nasıl yaparız bilemiyorum.

arkadaşlar ben de yozgat lıyım
1980 doğumluyum 2004 erciye üniversitesi işletme bölümü mezunuyum. 2005-ocak döneminde staja başladım ve hala devam ediyorum. Bir şirkette muhasebe müdürü(sadece sıfat olarak) çalışıyorum. Yarışmacı arkadaşlara başarılar dilerim. :wink: sevgi ve saygı ile

merhabalar.nedir bu yasak bölge dedim.bi baktım.herkes kendi hikayesini anlatıyor.Ben de kendi hikayemi sizlerle paylaşmak isterim arkadaşlar.1978 İstanbul doğumluyum.Aslem Orduluyum.1989'da ilkokulu, 1992'de orta okulu, 1995'te de liseyi bitirdim.Düz lise mezunuyum.O dönemlerde kredili sistem uygulanıyordu ve 2,5 sene de okulu bitirme imkanımız vardı.144 kredi toplayarak.Ben de 147 krediyi toplayıp mezun oldum.Aslında herşey o zaman başladı.ÖSS den pek umutlu değildim.Yapacak bir iş bulamadım.Bir dönem aylak aylak gezindim.Sonra Haziran ayında bir sabah Kadıköy deki bir muhasebe kursundan aradılar.4-5 ay önce bir tanıdık aracılığıyla ÇYDD'den biriyle tan tanışmıştım.O da beni bir muhasebe kursuna yazdırmak istemişti ama ben istemedim.Kurs bedavaydı ama bitirdikten sonra 3 ay çalışma zorunluluğu vardı.Ya üniversiteyi kazanırsam diye düşündüm ve kabul etmedim.Sonraları ÖSS'den umudu kestikçe pişmanlık duydum.Keşke kabul etseydim dedim.Ama o arkadaş istemememe rağmen kursa adımı yazdırmış.İyiki de yazdırmış.Sonuçta 29/06/1995'te kursa başladım.İş ve İşçi Bulma Kurumunun öğrencisiydik.Para vermiyorduk.Kurs altı ay sürdü.Ben burada muhasebe kayıt tekniğini gerçekten iyi öğrendim.Kurs bittikten sonra da 10 Ocak 1996'da şu anda halen çalıştığım bir SMMM bürosunda çalışmaya başladım.Aynı yıl Nisan ayında ÖSS'ye girdim.Ve sonuçları beklemeye başladım.Temmuz 96 da babam çok ağır bir rahatsızlık geçirdi.Bu bende büyük bir yıkım yarattı.Evin tek çalışanı olarak kaldım bir anda.bir ay sonra da ÖSS sonuçları elime geçti.Çanakkale 18 Mart Üniv.Gelibolu MYO Muhasebe Bölümünü kazanmıştım.Ama o sene gidemedim.KAydımı bir yıl dondurdum.Bu bir yıl içinde büroda çalışmaya devam ettim.Babamın sağlık durumu biraz düzeldi.Emekliliği geldi.Hülasa 1997 Ekiminde okula gittim nihayet.İşveren bana okula gitmeden evvel bir teklifte bulundu.Bürodaki çalışmamdan memnundu.Bağımız kopmasın dedi.Sen her hafta İstanbula gel.2 gün çalış, haftalık harçlığını al geri dön dedi.Gerçekten ihtiyacım vardı.Kabul ettim.Böylelikle 2 sene boyunca Çanakkale-İstanbul arasında mekik dokudum.1999 senesinde Bölüm Birincisi olarak okulu bitirdim.Ve akabinde dikey geçiş başvurusu yapmak üzere çeşitli üniversitelere başvuru yaptım.O dönemde DGS yoktu.%10 barajı vardı.İstanbulda Marmara ve İÜ'ne başvuru yaptım.İzmire gideceği gün 17 Ağustos depremi oldu.Kargaşa, kaos, şok.....İzmire gidemedim.Velhasıl bir netice elde edemedim.Bende AÖF İşletme Fakültesi'ne kayıt yaptırdım.O sene intibak okudum.Firesiz verdim.3. ve 4. sınıfları da firesiz tamamladım.Nihayet 2002 haziranında İlk 100 içine girerek buradan da mezun oldum.Askerlik mi, staj mı diye düşünüp durdum bir süre.Nihayet önce staj yapmaya karar verdim.1 Eylül 2002 itibariyle stajımı başlattım.Sınava ise 17 Kasım 2002'de Ankara da girdim.83 puan alarak stajımı başlattım.2004 Ağustosunda stajım bitti.27-28 Kasım 2004'te Mesleki Yeterlilik sınavına girdim.12 Aralık 2004 te ise askerlik yapmak üzere Mardine gittim.Askerdeyken sınav sonuçları açıklandı.4 dersi vermiştim.16 Mayıs 2005 te döndükten hemen sonra ders çalışmaya başladım.16-17 Temmuz 2005 te 2. kez sınava girdim.Bu sınavda da kalan 3 dersten 2'sini verdim.Nihayet 20 Kasım 2005 te Maliyet Muhasebesinden sınava girdim.Halen sonuçların açıklanmasını bekliyorum.Sınavım güzel geçti.Eğer umduğum sonucu alırsam 29 Haziran 1995 sabahı Kadıköy'de bir kursta başlayan hikayeme, sınavların açıklandığı an itibariyle SMMM ruhsatı almaya hak kazandığımı yazarak son vereceğim.Ve ondan sonra da yeni hikayeler yazmaya başlayağım.Hepimiz böyleyiz zaten değil mi?....Velhasıl arkadaşlarlar, seçtiğimiz yol zorlu bir yoldur.Herkesin harcadığı zaman ve emeğin karşılığını alabilmesi dileğiyle....Umarım canınızı sıkmamışımdır....Herkese başarılar....[/i]

merhabalar formdaşlar,
bende afyonkarahisar'dan hakan peynircioğlu. 1996 afyon ticaret meslek lisesiyle başladığım.bu şerefli mesleği halen daha layıkıyla sürdürmekteyim. 2000-2002 yıllarında s.d.ü /m.y.o. bilgisayarlı muh.ver.uyg.bölümünden mezun olup, a.ü işletme fakültesine (3.sınıf) dikey geçiş yaptım. bu eğitim dönemlerimde de mesleğe aşikarlığımdan ve hep kendimi geliştirme ve hedeflerimde sektemeye uğramama açısından 2 yıl kadar smmm bürosunda çalıştım. daha sonra çeşitli özel firmalarda çalışmalarda bulundum.eeee herşeye engel olduğu kadar, yapılmasıda gereken vatani görevim olan askerliğimi de kısa dönem olarak,2005/4.ayda başladım. ve 2005/9. ayda tamamladım. ayrıca akerlik dönemimde 2005/6. aydaki smmm staj başlatma sınavına girdim. ve askerlikte uğurlu gelse gerek, bu zor sınavı başarıyla kazandım. şuanda da afyonkarahisarda büyük bir gıda şirketinde, ymm denetiminde stajımı yapıyor. şirketin resmi muhasebe ve çeşitli resmi işleriyle ilgileniyorum. alomaliye forumu çoook seviyorum. allah razı olsun bizlere böyle güzel ortamlarda hem ülke yararına,hem insalık yararına çooook faydalı işler yaptırıyor. tüm kurucularını tebrik ediyorum. ben bu aşikarı olduğum ve çook sevdiğim mesleğin. hep şu düşüncesindeyim. öncelikle mesleğime saygınlıyım.kimseyede laf ettirmem. mesleğe karşı yanlışı olanlara da dersini vermeyi.ve daima hedef gözeterek ilerlemeyi, yerinde saymamayı daima gelişime açık reformcu kişiliği prensip edinmeyi, dürüst olmayı neyledim. ve herkesede böyle olmayı tavsiye ederim. afedersiniz ama şöyle bir söz vardır. ''b... yapılan s... yıkılır'' onun için, mesleğine ve meslektaşlarına saygını olmayan ve işini ticarete döken, düzenbaz olan kişiler herzaman yıkılmaya mahkumdur amma bugün amma yarın. yalnız birgün. işte alomaliye formunu şu yönleriyle çok seviyor,tasnif ediyorum. değerli üsdatların ve adayların bilgilerini tazeliyor. yanlışlıkları kapatıyor, çelişkili konularda acil yardım oluyor ve resmen bilen bilmiyene ilim akıtıyor. insanların gelişimine ışık tutuyor. hem ülke yararına hemde insanlara faydalı ortamlar yaratıyor. bizlerle tüm bilgilerini ve ilimlerini paylaşan formdaşlara ve bize bu ortamı yaratan alomaliyeye sonsuz şükranlarımı sunuyorum. hepinizde sağolun varolun.

saygı ve selamlarımla;

Merhaba...

1983 Ordu Doğumluyum...

İstanbulda yaşıyorum ve 1999 dan buyana muhasebenin içerisindeyim..
AÖF İktisat Maliye 4.sn. devam ediyorum tek hedefim bu yıl okulu biritip SMMM Stajına başlamak...

Saygılar...

Merhaba bende 1986 doğumluyum. 2002 TML mezunuyum. Lisans eğitimine bu sene tekrar başlayacağım AÖF maliye bölümüne. Liseden mezun olalı 4. senem ve mezun olduğumdan beri muhasebenin içerisinde çalışıyorum.

Şu anda halen özel bir şirketin muhasebe bölümünde çalışıyorum. Ve hayalim lisans eğitimimi tamamlayıp SMMM yeterlilik sınavlarına katılmak ve SMMM olabilmek.
Umarım bir gün hepimizin hayalleri gerçek olur.

saygılarımla...

BiRiCiK

Merhaba,

Metin Canbolat
1974
Çorum

1991 Ticaret Mezunuyum
2002 S.M belgemi aldım
2004 de AÖF bitirdim
şu an SMMM sınavlarına giriyorum.

Muhasebe bürosunda maaşlı olarak çalışmaktayım.

Evli, 1 kız çocuğum var.

Selamlar

Bu başlık bu konu altında ya da Diğer Konu başlığı altında üst konu olsa daha iyi olur mu acaba?

teşekkürler.....

saygıyla

Mehmet Yalçın
32 yaşımdayım.
Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi İşletme Bölümü Mezunuyum.
2003 yılında SMMM oldum.
Bu işi 17 yıldır yapmaktayım.

Herkese merhaba!
1975 Bolu-Mudurnu doğumluyum. 1997 'de KTÜ İşletme Bölümü'nden mezun oldum. 2 yıllık staj ve yaklaşık 1 yıllık sınav döneminin ardından 2001 yılında SMMM'lik ruhsatımı aldım. Ancak bazı sebeplerden dolayı 2005 yılında başlayabildim bu mesleği icra etmeye. 1 yılımı doldurmak üzereyim, kendi adıma çalışmaktayım.

Bu arada ismim yanıltacaktır ama bayanım ve 4 yaşında bir oğlum var. Zaten onun yüzünden bekledim birkaç yıl... İki büyük başlangıcı aynı ana sığdırmak istemedim. İlk 3 yılın çok önemli olduğunu düşündüğüm için, çocuğumu kendim büyütmek istedim. Bu süre içerisinde, henüz 55 yaşında olan babamı kanserden kaybettim. Hastalığını öğrenmemiz ile onu kaybetmemiz arasında sadece 25 gün var. Benim mali müşavir olmamı çok istiyordu ve onun isteği ile staja başlamıştım. Ve babam ben daha büromu açmadan bu illet hastalıktan öldü. Burada baş köşede babamın resmi var şimdi... Oralardan beni görüyordur herhalde...

Mayıs 2005'te başladım çalışmaya ve sonra bu forumu keşfettim. Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler ederim, bir çok konuda faydalanıyorum. Sizlere çok basit gelen konularda sorular gelebilir benden çünkü dediğim gibi çok yeniyim meslekte :D
Herkese iyi çalışmalar dilerim!