fonradar

!!!!Bu alana girmek yasaktır!!!!

• Konbuyu başlatan konsilyer
  • Başlangıç tarihi
Ynt: !!!!Bu alana girmek yasaktır!!!!

Merhaba,

üniversite mezunuyum.İşimi çok seviyorum.Ve işimde en iyi olmak için çok çalışıyorum,çok araştırıp,çok okuyorum.İnternettede birçok siteyi takip ediyorum.Fakat Alomaliye amaç olarak, üyeleri olarak, belli bir seviyeye gelmiş bir site.Her gün mutlaka siteye giriş yapıp kendimi geliştiriyorum.Site sayesinde kendime çok şey kattım.
Bu sitenin kurulumunda emeği geçen herkese çok teşekkür ederim...

M.Gür ' Alıntı:
merhabalar,

yok yok kendimi strese soktum anlatmam lazım

arkadaşlar ben 22 yaşındayım stajerim çokmu erken yapıyorum bu işleri nie benim yaşımda kimseyle karşılaşmıyorum takıntı haline geldi. "hızlı yaşa genç öl" derlerya bu yalan dimi :)
:))))))))) yalan desem inanmayacaksın!gerçek olabilir:) arkadaşım bende 23 yaşındayım...2008 eylülde stajım bitiyo:(açıkcası bana en güzel çağlarımı sınavlarla geçirmek biraz dokunuyo:((

merhaba arkadaşlar, ben mükerrem 1984 doğumluyum. istanbulda yaşıyorum ve istanbulda bu meslek gerçekten zor!!!muhasebesizler dünyasında muhasebe yapıyoruz..allah bizlere kolaylık versin...2 yıllık yüksek okulun üzerine aöften işletme olarak lisansımı yaptım. 2006 mart döneminde staja başlama sınavını kazandım. 2006 eylülde stajımı 3 ay gecikmeli olarak başlattım, sırf iş bulduktan sonra stajım başlasın diye 3 ay bekledim:(benimki biraz fazla dürüstlük:( şimdi yanıyorum o 3 ayıma... neyse hayırlısı böyleymiş diyorum artık!!! mesleğimi seviyorum. Her ne kadar daha bu işin başında ve tecrübesiz olsamda bu mesleği en güzel şekilde yapacağına inanıyorum. Açıkcası meslek mensuplarından destek görmüyorum onlar kendi derdinde, alomaliyem v ebirkaç site daha var mesleki konularda yardım aldığım... alomaliye gerçekten her anlamada bana çok şey kazandırıyor; yol gösterici, aydınlatıcı iyiki var diyorum ve ben iyiki bu siteye üyeyim...saygılar... herkese başarılar...

yasaklara ve kurallar uymak gerekli;

kuralları harırlatmak için sayın Prof.dr. Yılmaz Büyükerşen eskişehirde her yere inek maketleri koydu :) :) :D

Konunun başlığına bakınca buraya girmemek için kendimi zor tuttum. Bu alana giren tüm arkadaşlarında benim gibi düşündüğüne inanıyorum. :)

merhaba arkadaşlar benim adım mustafa yılmaz serbest muhasebeci mali müşavirim. izmir şirinyerde bürom var

Merhabalar,
Bursa M.Kemalpaşa' dan Abdullah Arap. 1975 Balıkesir doğumluyum. Meslekle 1989 yılında Balıkesir Anadolu Ticaret Lisesinde tanıştım. 2000 yılında Uludağ Üniversitesi Kamu Yönetiminden mezun oldum. 2003 yılında İzmirde smmm stajına başladım. 2005 yılında smmm belgemi aldım ve aynı yıl büromu açtım.
Şu an İzmir Maliye Meslek Lisesi mezunlarından olan abim ile birlikte çalışıyoruz. Mesleğimi severek yapıyorum. İnsanlara faydalı olup hizmet ederek para kazanmaktan mutlu oluyorum. Mesleğimizin içeriğinin gelecekte daha iyi doldurulacağı inancını taşıyorum. Evliyim ve Sezin adında bir kızım var. Bütün forum üyelerini aynı mesleği paylaşmanın verdiği kader arkadaşlığı duygularıyla selamlıyorum.

HAZAN ' Alıntı:
M.Gür ' Alıntı:
merhabalar,

arkadaşlar ben 22 yaşındayım stajerim çokmu erken yapıyorum bu işleri nie benim yaşımda kimseyle karşılaşmıyorum takıntı haline geldi. "hızlı yaşa genç öl" derlerya bu yalan dimi :)
:))))))))) yalan desem inanmayacaksın!gerçek olabilir:) arkadaşım bende 23 yaşındayım...2008 eylülde stajım bitiyo:(açıkcası bana en güzel çağlarımı sınavlarla geçirmek biraz dokunuyo:((

:)

arkadaşlar en güzel çağlarımızı neyle geçirmek sizce doğru olan...

merhaba ben de yeni üyeyim sürekli takip ettiğim bi forumdu zaten ama üyelik bugüne kısmetmiş Mersin 1983 doğumluyum 1999 dan itibaren mali müşavirlik bürosunda çalışıyorum açıköğretim 3. sınıftayım inşallah biterde stajımı başlatırım
herkese sevgi ve saygılar

zarha ' Alıntı:
HAZAN ' Alıntı:
M.Gür ' Alıntı:
merhabalar,

:)

arkadaşlar en güzel çağlarımızı neyle geçirmek sizce doğru olan...

çalışmak, tecrübe kazanmak, staj amacıyla(zoraki) değilde, "aman stajyer işte" kelimelerinden uzak, daha stressiz ortamlarda olabilir....o yazıyı yazarken zor şartlar altında staj yapan bi stajyerdim bitti artık!!!temmuzda yeterlilik sınavına gireceğim çok şey değişti o günden bugüne...doğru zmanda doğru yerde olduğuma inanıyorum !!! o yazıyı silemem ama bununla telafi ederiz inş. bazı şeyleri zmanında ve vakit varken yapmak en güzeli...saygılar....

merhabalar :) burası ne güzelmiş :) izmirden saygılar efendim...

Merhaba arkadaşlar
Adım Hasan Tahsin Kurt 1973 Trabzon/Akçaabat doğumluyum.1991 yılından beri İstanbul'da yaşıyorum.AÖF İktisat fakültesi mezunuyum.1991 yılından beri bu mesleğin içindeyim.Çalışkan bir öğrenci olmadığım için okulu geç bitirdim,hala belgemi almak için boğuşuyorum.SMMM olan biraderimle çalışıyorum.
Aranızda olmaktan gurur ve memnunluk duyuyorum.
Dün itibari ile SMMM olduğumu eklemeliyim. :)

merhabalar
2007/mayıs döneminde başladığım stajımı 3-4 temmuzda girdiğim yeterlilik sınavı ile bitirmiş bulunuyorrum.
bir muhasebe bürosunda çalışıp işin inceliklerini kabalıklarını nesi varsa öğrenmek istedim.ancak olmadı.babamın hastalık süreci ve sonrasında vefatı kendi işyerimizde çalışmamı gerektiridi.abime yardım amaçlı,önmuhasebe işlemleri ile ilgileniyorum.ama artık mesleğimi yeterince ihmal ettiğimin farkına vardım,stajım bitti ama kendimi yetersiz ve özgüvensiz hissediyorum:(
yine de her zaman mesleğin saygınlığı için çaba sarfedeceğim..

merhabalar arkadaşlar,
ben çağdaş uç, 1982 izmir doğumluyum ve izmirde yaşıyorum şu anda stajımı yapıyorum 1 yılım doldu bi soluklanayım dedim askere gidiyorum :) dönünce devam edicem nasipse , staj dönemi çok zor geçiyo ama ilerisi için umutlarım var bu mesleğin kazancından çok saygınlığıyla ilgilenmeye başladım açıkçası, gördüğüm kadarıyla gerekli saygınlığı malesef göremiyoruz (büyük çoğunluk için konuşuyorum) bu meslekte olduğum sürece mesleği yüceltmek ve saygınlık kazandırmak için elimden geleni yapacağım benim gibi düşünenlerle beraber daha güçlü olacağımız kanısındayım, Allah herkese gönlünde aklında ne varsa onu versin ( bu forumu çok sevdim yaw :) )

Adı Soyadı :İsmail ATMANLIOĞLU
memleket :Yozgat
İkamet :İstanbul
Ünvan :S.M.M.M

Parola "Alomaliye, daha günceli yok"

Kendini tanıtma ile ilgili böyle başlık mı olur!
Forum sadece bilgi edinmek için değildir.Dostluk,arkadaşlık için de gereklidir.Sadece bir soru sorup,cevabını aldıktan sonra birdaha gelmeyeceğim siteye niye üye oluyum ki.

Tanışma Bölümü adı altında bir başlık açılmasını istirham ediyorum.

Merhaba;
Ben Cüneyt.Bütün otobiyografileri okudum ve aranızda en tecrübesiz olanın ben olduğuma karar verdim. :) Muhasebeye ilgim Orta son sınıfta elime geçen bir açılış bilançosuna baktığımda başladı.Ailem ve çevremdekiler süper liseye gitmem için o dönemde çok baskı yapmalarına rağmen Aydınlıkevler Ticaret meslek lisesine yazılmakta ısrar edince rahmetli babam bırakın çocuk sevdiği okulu okusun dedi.Ticaret lisesi 2. sınıftayken bi muhasebe bürosunda yaz boyunca çalıştım.Herkes stajyerlikten nefretle bahsetsede ben hoşlanıyordum bazen dosya taşımak ağır olsa bile! :) liseyi bitirdikten sonra staj yaptığım yer kalmamı istedi fakat benim idealim üniversite okumaktı.İyi puan aldım fakat yine muhasbe tutkusu bırakmadı beni ve Çanakkaleye 18 mart üniversitesine gittim.Üniversite stajımı da çanakkalede yaptım Staj yaptığım şirkettende kalmam konusunda teklif aldım fakat ankaraya dönmek istedim.Sırasıyla gıda firmasında ön muhasebe,muhasebe bürosu gibi işlerde daha fazla deneyim kazandım.Açık öğretim 3.sınıftayım şuanda.Hedef ise tahmin ettiğiniz gibi mali müşavirlik ve bu işi vizyon ve misyon sahibi bir şirkette devam ettirebilmek.
sosyal alanda ise gitar çalmayı,çok sevdiğim beşiktaşın maçlarını izlemeyi, Farklı yerleri gezmeyi yeni insanlarla tanışmayı ve fotoğrf çekmeyi çok seviyorum.

Hayır dostum yanılıyorsun. En tecrübesizi benim. Çünkü aöf 2. sınıftayım daha ve ticaret lisesine gitmedim ne yazık ki. 21 yaşındayım aöf-işletme 3. sınıf öğrencisiyim. Muhasebe-mali ve finansal konulara büyük bir tutkuyla baglandım diyebilir. Şu an smmm bürosunda çalışmaktayım. Biliyorum daha yolum çok çok başındayım. Ama baglı bulundugum smmm bürosu daha 1 senelik ve benden başka bir çalışanın bulunmaması bana burada çok şey öğrenmeme ve deneyimlememe neden oluyor. Bu tabii ki çok iyi. Üstadımda çok derin bilgilere sahip. Yakında buraya layık olmaya başlıycam inşallah. Çok derin konuları barındıran muhasebenin dibine ulaşabileceğimiz bi,r forum burası. Siz üstadlarımdanda bir şeyler öğrendikce bu üniversitede biter,stajada başlarım smmm rushatımıda alırım.Ee bir 6 sene sonra aranızdayım.

Üniversite 2.sınıfa kadar muhasebe ile hiç alakam yoktu, işletme mi işletme okuyoruz işte, zaten 1.sınıfta hemen hemen tüm derslerden çan eğrisi ve gereğinden fazla inek bir sınıf ortamı olmasından ötürü kaldım. 2.sınıftan aldığım Mali Tablolar analizi dersinde verilen bir ödevi 30 sayfa elle hesaplayıp yazmak zor gelip te 5 dakikada nasıl yapacağımı bulunca, bir de bunun karşılığı ikramlar başlayınca sevmeye başladım:)

Adım Ali ÖTKEN İstanbul doğumluyum. İşletme mezunuyum..Bilişim sektörüyle kariyerime başladım daha sonra muhasebe ile devam ediyorum.Bağımlı çalışanlardanım.Avrupa yakasında çalışıp Anadolu da ikamet edenlerdenim.Muhasebenin toplama çıkarma işlemi olduğunu düşünüp stress yapmadan her problemin halledilebileceği düşüncesindeyim.

Taksim meydanından istiklal caddesini takiben yürüyüp Galata Kulesinin orda yorulup dinlenmek en çok sevdiğim şeylerden.Eski yerlere mekanlara yapıtlara cami kilise imarethane han ve yaşanmışlık kokan eski sokak ve semtlere ayrı bir hayranlığım var.Dış görünüş,giyim ve şekil değil,bir insanın ilme bilme topluma insanlığa yaptığı katkıyı erdem ve farkındalık yaratma olarak görüyorum.Her insanın ve meslek mensuplarımızın ev veya işyerinde bir dünya haritası olması gerektiği ve dünyadaki değişimleri oluşumları aynı anda izlemesi gerektiği ,farklı kültürleri tanıması gerektiği düşüncesindeyim.Teoriyi deneyimle veya deneyimi teoriyle pekiştirmenin gerçek bilgi olduğunu savunurum.