Bu Mahkemeyi Kendim Açacam Kazanabilir miyim ?

BESNİ NÖBETÇİ İŞ MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ’NE
DAVACI : Abuzer ÖZTÜRK TC.NO : 11659453116 ADRES :Alitaşı mah.1211 sok.bozbey sitesi 27/A kat 5 no:10 VEKiLi :
DAVALI : MERİNOS HALI SAN.VE TİC.A.Ş. VERGİ NO :3460016354 ADRES :Besni organize sanayi bölgesi kuyucak mevkii ADIYAMAN / BESNİ
KONU : İşe iade talepli dava dilekçemdir.
AÇIKLAMALAR 1- Ben davalı işyerinde 18.08.2014 tarihinde belirsiz süreli iş sözleşmesi ile vardiyalı,haftada 48 saat çalışma şartlarıyla, vardiya ustası olarak çalışmaya başlayıp,iş güvencesi kapsamında bulunmaktayım.22.09.2015 tarihinde iş akdim iş gücü fazlalığı nedeniyle bildirim yapılmadan iş kanunun 18.maddesine dayanılarak fesih edilip hak ve alacaklarımda ödenmemiştir.Bu fesih daha sonraki tarihlerde bilgim olmadan dürüstlük ilkesine uyulmadan hak kaybına uğratılmak maksadıyla sgk kayıtlarından iptal edilmiş ve yeniden bilgim olmadan 08.10.2015 tarihinde iş kanunun 25/2g.maddesine dayanılarak devamsızlık yaptığım gerekçesi ile iş akdim fesih edilmiş ve bütün hak ve alacaklarım elimden alınmıştır. 2- Bu her iki fesihten ve eylül ayı maaş bordromdan anlaşılacağı üzere 22.09.2015 tarihinden öncede izinli olduğum anlaşılmakta olup, bu tarihten sonrada iş akdim fesih edildiğinden işyerine gitmemin yada devamsızlık yapmamın mümkün olamayacağı bilinmelidir 3-Ayrıca ilgili belgelerden de anlaşılacağı üzere iş kanunun 25/2g maddesine göre devamsızlık iddiasıyla feshi yapılan birinin daha öncesinde her gün 50 km yolu kat ederek işine giden, hiç devamsızlık yapmamış, hatta hiç geç bile kalmamış birinin bahsi geçen günlerde devamsızlık yapması hayatın olağan akışına ters bir durumdur. 4-Ayrıca iş kanunun 26.maddesi açıktır. Fesih tarihi olan 08.10.2015 tarihinden öncede 16 gün işyerinde olmayışım derhal fesih süresi olan 6 güne uyulmamış ve bildirimsiz fesih yapılmıştır 5-Ayrıca bahsi geçen 22.09.2015 tarihindeki iptal edilen fesihte de İşveren fesih belgelerinin feshin İş Kanunumuzun 18. maddeye göre yapılmasına karşın bildirim sürelerinden yahut buna ilişkin ücretten bahsedilmeyişi de art niyete işaret eden bir başka husus olup. Yönetim yetkisinin bu denli keyfi kullanılması kabul edilemez.
HUKUKİ SEBEPLER : 4857 sayılı İş Kanunu, sair yasal mevzuat,içtihat hükümleri DELİLLER :işyeri Ssk kayıtları,özlük dosyası,maaş bordrosu,iptal edilmiş 22.09.2015 tarihli sgk işten ayrılış bildirgesi,30.09.2015 tarihli ihbarname,30.09.2015 tarihli 8267 sayılı işkur şikayet dilekçesi,alo170 4761283 nolu şikayet kayıtları,bilirkişi incelemesi,tanık ve her türlü yasal deliller
NETİCE VE TALEP : - İş akdimin feshinin geçersizliğine ve eski işime iademe, - Mahkemece verilecek işe iade kararı kesinleşinceye kadar boşta geçecek süre için 4 aylık süreye ilişkin ücret ve diğer haklarıma, -Mahkemece verilecek işe iade kararına davalılar tarafından uyulmaması halinde 8 aya kadar ücreti tutarında tazminatı ve diğer haklarımı -Mahkemece verilecek işe iade kararına davalılar tarafından uyulmaması halinde kıdem,ihbar,yılık izin ücreti,fazla mesai ücreti ve diğer haklarıma -Tüm haklarının hakkın doğduğu tarihten itibaren faiz yürütülmesine -Yargılama masraflarının davalıya yükletilmesine, karar verilmesini saygıyla talep ederim.
EK1 : 2015 eylül ayı maaş bordrosu 2 : 2015 eylül ayı maaş banka hesap özeti 3 : 30,09,2015 tarihli ihbarname 4 : 22,09,2015 tarihli iptal edilen fesih bildirimi 5 : 08,10,2015 tarihli fesih bildirimi ABUZER ÖZTÜRK 7 : ssk hizmet dökümü 8 : işkur8267 sayı nolu şikayet dilekçesi 9 : alo170 4761283 nolu şikayet kayıtları

Davacı olursanız konu yani bu durum elbette mahkeme tarafından da araştırılacak,avukatınızın olması tabi ki iyi olur ama siz de hakkınızı savunabilirsiniz,fakat olayınız birden fazla hususu içinde barındırmakta ise de baştan peşinen evet veya hayır demek zor,dolayısıyla yanıltmış olmayalım.
(tahminim odur ki; bu işyerinin kurumsal bir işyeri olmadığı,bu itibarla bu feshin gecerli veya haklı nedene dayandırılması yönünde,hatalı işlem yapmış olmasının kuvvetle mümkün olduğu,dolayısıyla işverenin bu davayı kaybedeceği...)