Bu Mesleklerde Staj Yapılabilir mi ?

Merhabalar ben şunun cevabını merak ediyorum: Bankalardaki müfettişlik mesleğindekiler, mesleklerini icra ederken aynı zamanda staj da yapabiliyorlar. Sorum şu ki yine bankalarda "iç kontrolör" mesleği ve "mali tahlil uzman yardımcısı" mesleklerinde de staj yapabilir miyiz? sonuçta iç kontrolör müfettişin küçüğü gibi bir şey ve nihayetinde onlarda şubeleri denetliyorlar denebilir.. Keza mali tahlil uzm. yrd. da öyle denebilir. Bu görevdekilerde yüksek krediler için başvuran şirketlere gidip mali tablolarını değerlendirmeye sokarak, kredinin verilip verilmeyeceği hakkında yönetime raporlama yapıyorlar. Bu da aslında bizim denetim işimize (kesinlikle tam anlamıyla demiyorum! ) biraz benziyor.. Demem o ki, bu iki meslek grubu da aslında mali müşavirlik mesleğinin bazı bileşenlerini bankalarda yapıyorlar. Smmm staj başlatma sınavını kazansak, bu mesleklerden birini icra ederken stajımızı da yapabiliyor muyuz aynı zamanda?? Bilgisi olan ve paylaşana şimdiden teşekkürler. :)

Ynt: Bu mesleklerde staj yapılabilir mi?

Mali Tahlil Uzman Yardımcılığı stajdan sayılıyor ama iç kontrolör den emin değilim en iyisi odaya sorun ama bence ikisi de sayılır...

teşekkür ederim paylaşımınız için.. Bir şey daha sormak istiyorum bu şekilde yapan tanıdığınız mı war, yani özetle bilginin kaynağını da öğrenebilirmiyim??:)

Ziraat Bankası'nın Mali Tahlil Uzman Yardımcılığı pozisyonuna başvurmuştum aynı zamanda smmm stajyeri olduğum için stajımı yürütebileceğimi üniversitedeki uzman hocalarımdan öğrendim. Yine de emin olmak isterseniz bankaların genel merkezine sorabilirsiniz.

Banka da olsa yine meslek mensubunun gözetim veya denetiminde stajınızı tamamlayacaksınız.

a) sizinle aynı bordroda bulunan meslek mensubu
b) dışarıdan sözleşme ile çalışan meslek mesubu

Çok teşekkür ederim arkadaşlar..