fonradar

Büro Açtım Fakat Moralim Bozuldu Desteğe İhtiyacım Var

@eyser hanım durumunuz nedir? inşallah toparlanmaya başlamışsınızdır.
Benim de az bir zaman kaldı stajımın bitmesine. açıkçası bir yere bağımlı çalışmak pek bana göre değil. deli cesaretimi bilmiyorum ama bir an önce ofis açmak istiyorum.. çok portföyüm yok ama bi kaç sene kendimi idare edecek durumum var en azından.

Benim de az bir zaman kaldı stajımın bitmesine. açıkçası bir yere bağımlı çalışmak pek bana göre değil. deli cesaretimi bilmiyorum ama bir an önce ofis açmak istiyorum.. çok portföyüm yok ama bi kaç sene kendimi idare edecek durumum var en azından.
Stajı nerede yaptınız ?
Bende ofis açmayı düşündüm ama bu dönemde deli cesareti sanırım biraz.

Stajı nerede yaptınız ?
Bende ofis açmayı düşündüm ama bu dönemde deli cesareti sanırım biraz.

Ofiste. Açıkçası hiç çevrem yok.mesleki bilgim ofis açacak kadar yok...ama bı yere bağımlı çalışmanın bana göre olmadığını anladım. Deli cesaretiyle başlayacağım sanırım.zaten çok büyük defterler gelmez..işletme 1.sinif şahıs derken hem araştırır hem öğrenirim.tecrube edinerek öğrenmek eminim ki daha kalıcı olacak. Tabi işin maddi boyutu da var.ilk bir seneden umudu kesmek gerek

Ofiste. Açıkçası hiç çevrem yok.mesleki bilgim ofis açacak kadar yok...ama bı yere bağımlı çalışmanın bana göre olmadığını anladım. Deli cesaretiyle başlayacağım sanırım.zaten çok büyük defterler gelmez..işletme 1.sinif şahıs derken hem araştırır hem öğrenirim.tecrube edinerek öğrenmek eminim ki daha kalıcı olacak. Tabi işin maddi boyutu da var.ilk bir seneden umudu kesmek gerek
Kaç yasınızdasınız bilmiyorum ama 1-2 sene hiç para kazanmadan yasamak zor belli bir yaştan sonra

Kendinizi finanse edecek durumunuz varsa denemeye değer.
İlerleyen zamanlarda büroya mükellef nasıl bulacaksınız ?
Plan yaptınız mı ?

Plan demeyeyim de bi kaç püf nokta bulmaya çalışıyorum.. mesela ofisi görünen bi yerde açmak, bir süre(mükellef olmayacağı için ilk zamanlar vaktim bol olacak) kendimi ifade edeceğim sosyal ortamlarda bulunmak gibi.. bu iş nasip meselesi biraz da sanırım..

Hem şirket hem de ofis deneyimi olan biriyim. Zamanında çalıştığım büroya ortak da olmam istendi ama kabul etmedim. Değişen şartlarda ofisçiliğin bittiğini düşünüyorum. Tümüyle değilse bile ufak çaplı olanlar birleşme yönüne gidecek en azından. Hiç tecrübeniz yokken üstelik insanların size defterlerini emanet isteyeceğinizi düşünmek.... Bilemedim. Mevcut pozisyonumda karar alırken kırk defa düşünüp üstatlarıma da danışıyorum zaman zaman elbet. Fakat tek bir hatada doğabilecek vergi yükü, ceza.. vs derken cidden deli cesareti olsa gerek böyle bir karar. Hele hele İstanbul için, elini sallasanız muhasebe bürosuna çarptığınız bir yerden bahsediyorsak. Mesleğin kalitesini, mevcut değerini çok etkiliyor böyle şeyler üzgünüm ama. Zaten insanların önünde prestijli bir mesleğimiz yok. Belgeyi alan biliyorum sanıyor ama derya deniz bir alanda iş yapıyoruz. Bağımlı çalışmak çok da korkulacak bir mevzu değil.

Plan demeyeyim de bi kaç püf nokta bulmaya çalışıyorum.. mesela ofisi görünen bi yerde açmak, bir süre(mükellef olmayacağı için ilk zamanlar vaktim bol olacak) kendimi ifade edeceğim sosyal ortamlarda bulunmak gibi.. bu iş nasip meselesi biraz da sanırım..
Evet kesinlikle nasip
Onu bende düşünüyorum
Güzel biryerde ofis ve biraz isim yapmak

2 sene oldu ofis açalı fakat çokta iç acıcı değil. bi arkadaşımın cevresi var onda belge yok ortak olalım dedi. onun sayesinde 10 tane oldu ama ofis kira olmamasına rağmen kurtarmıyor yinede. hiç şirketim yok. hepsi işletme defteri. hala beklemedeyim. ne kadar beklerim bilmiyorum.
herkesin müşteri portföyü başka o konuda size yorum yapamıyorum. bir arkadaşım benden çok sonra açmasına rağmen 6 tane limited şirketi vardı. e fatura kullanan mükellefi bile var.

yeni büro açmış biri olarak ilk başlarda cok zorlanıyorsunuz.

2 sene oldu ofis açalı fakat çokta iç acıcı değil. bi arkadaşımın cevresi var onda belge yok ortak olalım dedi. onun sayesinde 10 tane oldu ama ofis kira olmamasına rağmen kurtarmıyor yinede. hiç şirketim yok. hepsi işletme defteri. hala beklemedeyim. ne kadar beklerim bilmiyorum.
herkesin müşteri portföyü başka o konuda size yorum yapamıyorum. bir arkadaşım benden çok sonra açmasına rağmen 6 tane limited şirketi vardı. e fatura kullanan mükellefi bile var.

Nasip işi.insallah daha iyi olur herşey sizin için. Benim bir bayan arkadaşım da kışın açtı ofisini.9 d fteri var 3 u limited gerisi işletme..ama o hemen hemen tarifeden alıyor ücretleri.memnun. kişiden kişiye değişiyor bu durum sanırım..

Merhabalar, uzun zaman olmuş, merak ettim nedir durumunuz?
inşallah hedeflerinize ulaşmışsınızdır.