Çalışamazlık girişi hafta sonu...

Arkadaşlar benim mükellefe ait işyerinde çalışan sigortalı bana iş göremezlik raporu getirdi. 06.08.2011 de kontrol kutucuğu işaretli.. fakat 06.08.2011 tarihi cumartesine geliyor. dolayısıyla 08.08.2011 de kontrole gitti. çalışamazlık bildrimine hafta sonu günlerinide dahilmi edeceğim. Bu durumda hafta sonu günleri sigortalıya prim ödenecekmi? sigortalı 07.07.2011-05.08.2011 tarihine kadar raporlu. heyet raporu almış.. ardından bir rapor daha aldı bugün 08.08.2011-27.08.2011 şeklinde. 28.08.2011 de tekrar kontrole gidecek...
ben 07.07.2011 tarihinde çalışamazlık girişini başlatıp raporun kapandığı tarihi(çalışabileceği tarihi) girmeyi planlıyorum.. bu süre zarfında sigortalıya prim ödemeyip eksik gün bildiriminide bu şekilde yapsam yanlışmı olur... bilgilendirirseniz sevinirim..

Ynt: Çalışamazlık girişi hafta sonu...

öncelikle aynı konuyu iki kere açıp, başka bir konuda hatırlatmanıza gerek yok. insanlar müsait oldukça cevap vermeye çalışıyor burada..

eğer kişinin raporu cumartesi günü kontrol ise bunu sisteme girerken aynı şekilde girmeniz gerekiyor. bir sonraki raporla arasında 1-2 gün de olsa boşluk varsa bu günleri raporlu sayamazsınız. ya o aradaki günlere prim tahakkuk ettirecek ya da ücretsiz izin göstereceksiniz.

payroller arkadaş, bazılarıda rapor kapanmayacak diyor. yani cumartesi pazarı çalışmazlık bidirimine ekleyecez. prim ödemeyecez. eksik günüde böyle verecez... eğer dediğin şekilde olursa rapor bölünüyor.. işci yine kontrole gidecek çünkü.. rapor kapanmadı... ne bileyim nasıl yapsam offffffff.... :((

Söylediğiniz gibi bir durumla karşılaşmadım. Karşılaşsaydım kesinlikle sn. payroller'ın söylediği şekilde uygulama yapardım. Pek güven olmuyor ama isterseniz alo 170'i arayın.

Orayi burayi aramaya gerek yok. Muallakta kalinan sorun 1-2 gunun ne olacagi ise tabi ki primini odeyin