Çalışamazlık Raporu

13MAYIS85

Katkı Sunan Üye
özel hastanelerden alınan çalışamazlık raporu geçerlimidir? yada alınan hastanenin ssk anlaşması olup olmaması fark eder mi ?

Ynt: Çalışamazlık Raporu

....Kurumca yetkilendirilen hekim veya sağlık kurullarından istirahat raporu alınmış olması şartıyla;.....
Rapor alınan hastanenin kurumca yetkisi var mı yok mu bakmak lazım.

Sigortadan para alabilmesi için anlaşmalı hastane olup olmadığı farkeder. Ama sadece işyerine bilgi amaçlı verilecekse gerek yok.

arkadaşlar istirahat paraları bir süredir ödenmiyordu.
ödemeler çıkıyormu acaba bilgisi olan var mı ?

evt aynı dert her yerde sanırım , bizim bi çalışan ocak ayından olan ödeneğini alamadı daha :(

HAZELSU ' Alıntı:
evt aynı dert her yerde sanırım , bizim bi çalışan ocak ayından olan ödeneğini alamadı daha :(
hadi yaa bizim bi çalışanın doğum iznide 8 martta bitmişti. bildirimini yaptım bakalım yalkında çıkar kokusu gelir haber :)

bizde de 10 mart tan biri var. bir aylık raporu vardı , başvuru yaptıktan bir ay sonra alabilirsin demişler ama bakalım. inşallahhhh :D

ödemeyi sorguladığımda ''Kayda ait ödemenin Makbuz kesilmemiş.''
diye açıklama yazıyor. muhtemelen SGK kayıtlarına rapor işleminin tamamlandığını fakat ödemenin henüz çıkmadığını gösteriyor. sizlerdede aynı uyarımı var. düşüncem doğru mudur ?

nerden bakıyorsunuz ki , bak ben orayı kaçırmışım , bilmiyorumm ..?

işveren kısmında

İşgöremezlik Ödeme Görme ödeme miktarı ve ödeme tarihlerini görebilirsiniz.

ben biliyorum bunuu , bende yapılacak ödemeleri gösteriyor sanmıştımmm :D

arkadaşlar öğrenmek istediğim sgk en az kaç günlük raporun parasını veriyor gün sınırlaması varmı?..elimde bir işçiye ait 3 günlük istirahat raporu var sisteme girmedim..
iyi çalışmalar herkese..

bende de var bi personel 16 günü var ankarada sıkıntı yok herhalde ki bir hafta içinde alırsın dediler ama henüz ses yok. :)

merhaba arkadaşlar. "Çalışamazlık" durumu ile ilgili kapsamlı bilgiye nasıl ulaşabiliriz?

Nisan ayında 30 gün boyunca raporlu olan bir işçi, aylık bildirgede 30 gün çalışıyor gösterildi. Bu rapor henüz devam ediyor ve mayıs ayı sonunda bitiyor. Nasıl ve ne napılması gerekiyor tam olarak ?

hiç birşeyyy , ben mi yanlış anladım acaba raporlu kişiyi çalışıyor gösterdik diyorsunuz. Bu durumda hiç bir şey yapmanıza gerek yok ki...!!!!

Bir işçimiz özel bir hastaneye gidiyor ve bu belgeyi kendisinden istiyorlar. Daha önce hiç düzenlemedim bunu. düzenleme tarihi, kaç gün geçerli olduğu vb. detayları öğrenmek istiyorum.