zirve

Çalışan Raporlarının Takibi Hk.

Üyelik
21 Ara 2020
Mesajlar
3
Konum
İstanbul
Bildiğiniz üzere vizite giriş sistemi üzerinden mail adresimizi tanımladığımızda personellerin aldığı raporlar mail olarak bize bildiriliyor.

Fakat bazen rapor sisteme girilmesine rağmen mail ile bilgilendirme yapılmıyor ve ceza durumuyla karşılaşabiliyoruz. İnşaat firması olduğumuz için 1000 küsür personel var ve hepsi farklı şantiyelerde çalışıyor. Yaklaşık 15-20 adet sicilimiz var aktif olarak SGK bünyesinde.

Sizlerde de böyle mail göndermedikleri oluyor mu? Personellerin raporlarını kontrol etmek için nasıl bir yol izliyorsunuz?
 

Tahsin Kurt

Fenomen Üye
Platin Üye
Üyelik
5 Nis 2007
Mesajlar
8,572
Konum
İstanbul
Ben muhasebe programı olarak luca kullanıyorum.Lucanın rapor kontrol diye bir menüsü var.Firmaların sgk şifrelerinin kaydedildiği ayrıca bir ekran var.Şİfreleri kaydedip,şirket bazında rapor kontrolü yapabiliyoruz.
Bahsettiğiniz mail adresi tanımlama ile kontrol ayrı bir yöntem.Ama aksaklıklar oluyor bazen
veya
yine vizite giriş sistemi üzerinden firma firma girerek, "tarihe göre arama" kısmını kullanabilirsiniz.TC bazlı arama çok yorar,pek mümkün görünmüyor sizde.
Tavsiyem kullandığınız program üzerinden kontrol aşamasını araştırın gerekirse programcınızla görüşün.Belki içinden kontrol şansınız olabilir.
 
Üst