fonradar

Cari Aya Ait Onaylanmış Prim Bildirgesi Düzeltme

üstatlar hepinizin geçmiş bayramını kutlarım

bir bilgiye ihtiyacım var temmuz/2013 dönemine ait onaylamış olduğum bildirgede bir personelde rakam indirimi yapmak istiyorum fazla hesaplamışım yani personel raporluymuş 9 gün bildireceğime 14 gün bildirmişim çalıştığı günleri ve ona görede tabiki matrah hesabı yapmışım rica ediyorum panik haldeyim nasıl düzeltebilirim acaba.

hepinize kolay gelsin hayırlı işler dilerim.

Selamlar
Panik olacak kadar bir problem yok ortada..
İki ihtimaliniz var..
1- Bildirgeyi o haliyle bırakabilirsiniz.Rapor girişini yaparak,personel yine rapor parasını alabilir.Sadece fazladan prim ödemiş olursunuz.
2- Bildirgede hatalı bildirilen personel için iptal bildirgesi onaylayın.Sonra yine aynı kişi için ek bildirge verin.Ekstra bir damga vergisi çıkacaktır.Eksik gün bildirim formuyla da raporu bildirin.
Bu kadar
Saygılar

üstadım alakanıza çok teşekkür ederim 2.şıkta dediğiniz gibi 14 gün çalışma ve 17 günlük rapor için iptal verdim
ve akabinde 9 gün çalışma ve 22 gün rapor diye ek yaptım.raporlar da elimde 23 ağustosa kadar ek 10 ile gidip 22 günlük raporu temmuz 2013 için sgk ya ibraz edeceğim.ağustos dönemine sarkan raporun devamı için ağustos 2013 de prim bildirgesinde rapor göstermeye devam edeceğim ,ek 10 da ağustos 2013 için 23 eylüle kadar sgk ya ibraz edeceğiz.
hayırlı işler dilerim.