Cari hesap extresi

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan aday
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

aday

Katkı Sunan Üye
kendini uyanık sanıp cari hesap extresini ısrarla göndermeyen sen gönder ben göndereyim sen söyle ben söyleyeyim diye hep korkuyla şüpheci yaklaşan aklı sıra uyanık geçinen muhasebeci ve patronları şiddetle kınıyorum bu sadece işgüzarlıktır.Ne yani sen hata yap bende senin hatandan nemalanayım diye mi ısrarla karşı taraftan istiyorsunuz yada hatanız varsa ortaya çıkmasın diyemi.Patron hep karşı taraftan şüpheleniyor bize yanlış hesap yapıp arada kaynatabilirler diyor maalesef herkes böyle düşünüyor hep karşı taraf bizi kazıklayacakmış ya biz.Bir kere yanlış hesap Bağdattan döner gerçi hoş Bağdat diye biryer de kalmadı ama.Varsa yanlışlık cari extrelerde karşılıklı düzeltilir iyi niyet çerçevesinde ben gönderiyorum ama karşı taraf inceleden dönmüyor maalesef yazık yazık

Ynt: cari hesap extresi

Tamamen katılıyorum. Adam arıyor örneğin bakiye nedir diye, hesabını açarken siz de ne kadar görünüyor diye soruyorum..bizde şu an sistemde problem var göremiyorum demiyorlar mı deli oluyorum...Onlar uyanık, biz safız tabii..Bazen böylelerini özellikle bekletip, öyle gönderiyorum ekstrelerini... hakikaten can sıkıcı bir durum..

Ynt: cari hesap extresi

Kendi ekstresini göndermekten imtina edenlerin hemen hepsi ya kayıtlarına güvenmemekte,ya ayrıntılı cari hesap tutmamakta,ya da tüm belgeler kayıtlara tam alınmamış olabilmektedir. Maalesef çoğumuzun rastladığı bir durumdur.Bu tür durumlarda eğer;
- firmamız alacaklı ise ve onlarda görünenden daha fazla bir alacağı varsa,kendi kayıtlarımızı ya doğru kabul edecekler ya da aksini ispatlayacaklar.
- Karşı firma alacağının daha fazla olduğunu beyan ediyorsa veya bize olan borçlarının daha az olduğunu söylüyorlarsa ya kesin ekstre istemekte veya kayıtlarını düzeltene kadar ödeme işlemini durdurmaktayız.
Ancak böyle başa çıkabiliyoruz.

Ynt: Cari hesap extresi

Bazen benden ekstre istiyorlar, siz de bana gönderirmisiniz diyorum maalesef ekstre göndermemiz yasak diyen bile çıkıyor...

Gönderin arkadaşlar uğraşmayın. Şimdi yapmazsanız yıl sonunda mecbur yapacaksınız. İtişmeye gerek yok.

Bir kuralı göz ardı ediyorsunuz. Extre satcı firma tarafından gönderilir. Yani malı satan, hizmeti yapan, üreten firma işin kaynağıdıır. Bu nedenle satıcı eğer extre istiyorsa göndermeyin, prensip olarak onun yollması gerekir. Çünkü faturaların orjinali onda olmalıdır.