Çeki Bir Başkasına Devretmek

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan mcan1990
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Elimde işyerinden almış olduğum 2adet çek var.Çekin üzerindeki yazılı olan tarihlerde bankaya gitmek istiyorum ama o tarihlerde ben askerde olacağım.Babam benim yerime gitse alsa,çekin arkasına ne yazmak gerekiyor.

Bu şekildemi?Kendi adımı-soyadımı yazıp,imza atmak yeterli olucak, normal tükenmez kalem ile.Peki 4. birbilgiye ihtiyaç varmı örneğin adres

Bu bilgiyi hiç biryerde bulamadım.En son çare bankaya gidip sorucaktım. Malümunuz sonra uğraşmak gerekebilir.

sen ciroladın mı eline alan kişi ki burada baban olucak bankaya gittiğinde banka memuru çekin arkasına kedisinin imzasını isteyip ödemesini gerçekleştiricektir.

Cir ederken kime ciro ettiğinizi belirtmekte fayda var. Doğrudan kendi adını yazmak yerine ... falancaya ödeyiniz deyip altına kendi imzanızı atarsanız daha sağlam olur.

Diyelimki çekin üzerinde yazan tarihte tahsilatı gerçekleştirmedim. sonra ne olur?yani çekin üzerinde yazan tarihten sonraki ömrü nekadardır?

süresi sonunda yani aynı şehirde ise 10 gün sonra ancak borçlunun bankaya talimatı ile ödenir