Çeklerle ilgili muhasebe kaydı

geçen sene ön muhasebeyi tutan arkadaş birçok çekte çekin girişini yapmış..ama tahsil kaydını gerçekleştirmemiş...ben bu sene bunların ödeme kaydını nasıl gösterebilirim..101 e karşılık kasayı kullansam o tarihte bir para girilmiş gözükmeyecek...

Ynt: Çeklerle ilgili muhasebe kaydı

Selamlar
Ya tahsil değilde müşterilere ciro edilmişse? Çek takip defteriniz veya listeleriniz var mı? varsa buradan nereye çıkış yapıldığını veya tahsil edildiğini anlarsınız. Takip defteri yoksa,tamamını tahsil etmiş göstermenizde sorun olabilir.Bunlar içinde müşterilere verilmiş çekler de olabilir.
Saygılar

cevabınız için teşekkürler..işletme yetkilileriyle görüşerek tahsil edilen ceklerin buyuk bir cogunlugunu tespit ettim..2011 yılında mizanda alınan çeklerin şişkinliği gorunce durumu arastırdırdım..2010 yılında giriş yapılan çeklerin buyuk cogunlugu tahsil kaydı gosterilmemiş..geçmiş yıl olması problem yaratıyor...197-101 yapsam sorun ertelemekten baska işe yaramaz..öneriniz...

Gerçekte bu çekler tahsil edilmiş ve kasaya girmiş.tahsil kayıtlarını Vadesi 2010 olan çekleri mecburen 2011 başına kaydedeceksiniz.2011 içinde vadeleri olanlarıda ilgili tarihlerde tahsil göstereceksiniz.
yapacak başkada pek birşey yok.
Saygılar