resim

Daire Faturası Kimin Adına Kesilecek

Üyelik
16 Eki 2006
Mesajlar
451
Konum
izmir
inşaat yapan firmada inşaata başlandığında dairelerin satıldığı , avansların alındığı kişi farklı.. inşaatın teslimine yakın sürede ve dairenin teslimi sırasında tapuda kayıtlı isim farklı olduğu durumda biz daire faturasını kimin ismine düzenleyeceğiz..hesaplarımıza avanslarda olarak görünen isim farklı fakat daire tapusu teslimi başka bir isine yapılacak..bu durumda hangi isme faturanın kesilmesi yasal olur...
 
N

NİSAN123

Ziyaretçi
Ynt: daire faturası kimin adına kesilecek

daire kime satılacaksa,tapuda kimin adı olacaksa ,fatura onun adına düzenlenir. ancak,satılan daireyle ilgili alınan avans niye farklı kişiden gözüküyor.belki de,daireyle ilgili avans alınmıştır sonrada iade edilmiştir.kayıtlardan düşülmemiştir.sevhen unutulmuştur.böyle bir durum olabilir mi acaba?
 
Üyelik
16 Eki 2006
Mesajlar
451
Konum
izmir
Ynt: daire faturası kimin adına kesilecek

alınan avanslar doğru kişilerden alınmış fakat sonradan avansları aldığımız kişi dairesini bir sözleşmeye göre başkasına satmış. bu yüzdende hesaplarımızda avanları aldığımız kişi ismı farklı oluyor...daire bitiminde daireyi teslim ettiğimiz kişi farklı oluyor..
 
Üyelik
7 Haz 2005
Mesajlar
2,171
Konum
İstanbul
Ynt: Daire Faturası Kimin Adına Kesilecek

Merhaba,
Bu durumda size avans ödemesi yapandan bir talimat almanızı (önemli bir konu olduğu için noter huzurunda düzenlenmiş) öneririm. Bu şekilde almış olduğunuz avansı gerçek alıcının hesabına virman edebilirsiniz.
 
Üst