Defter Belge İbraz Etmemekten 240.000 TL İPC (E tebligattan belge istenmiş SGK)

SerhanSerhan

Tanınmış Üye
E tebligattan yetkilinin e devleti üzerinden SGK defter belge istemiş tabi haberi kimsenin olmadı 3.ayda istenmiş ibraz edilmedi diye 5. ayda 240 bin tl ceza kesilmiş 12 asgari ücret kadar
Denetmen bir kere bile aramamış
Bununla ilgili ne yapılabilir?
Teşekkürler

E tebligattan yetkilinin e devleti üzerinden SGK defter belge istemiş tabi haberi kimsenin olmadı 3.ayda istenmiş ibraz edilmedi diye 5. ayda 240 bin tl ceza kesilmiş 12 asgari ücret kadar
Teşekkürler
Sahis isletmesi mi ? Sirket mi?

Teşekkürler
Yok artık. Ceza kelimesini bu aralar çok duyuyoruz. Daha da çok duyacağız gibi......

Sgk e-tebligat başvuru yaparken aktif bir mail adresi bildiriyoruz zaten.Bildirilen mail adresine hiç tebligat gitmemiş mi? Kontrol edildi mi?
Genelde denetmenler böyle durumlarda arar,yani aradıklarına şahit olmuşuzdur ama mevzuatlarında arama konusunda kesin bir talimat var mı bilmiyorum araştırmak lazım.Ama aramak zorunda değil diye biliyorum. Şayet böyle bir zorunluluk varsa (sanmıyorum ama) bunu gerekçe göstererek belki itiraz yoluna gidilebilir.Düşük bir ihtimal.