Defter Beyan Giriş Hata Uyarısı

ERAYERAY

Katkı Sunan Üye
mrb arkadaşlar

işletme defterlerimiz için Aralık ayında daha önce başvuruyu yapmıştım. herhangi bir hata falan da yoktu.

ama bugün interaktif vergi dairesindeyken; defter beyana sistemine giriş butonuna basarak girmeye çalıştığım zaman, şöyle bir uyarı mesajı çıkıyor ekranda. giriş yapmaya da izin vermiyor. yani sisteme hiç sokmuyor.

Defter beyan sistemine daha önce yaptığınız başvuruda yer alan bilgiler ile mevcut kayıtlarımızda bulunan bilgiler arasında farklılık bulunmaktadır. Lütfen başvurunuzu defter veyan adresinden güncelleyiniz ve sisteme tekrar giriş yapınız.

hatalı yaptığım bir şey mi var sizce. onu da göremiyorum .

selamlar

merhaba.. Girdiğiniz bilgilerden değişiklik yok ise sistemsel sorun olabiliyor bugün bekleyin yarına aynı mesaj var ise vergi dairesinden düzeltebiliyorsunuz. Bende de benzer bir durum oldu dairede sicil servisinden düzelttirdim.

Arkadaşlar bende açılan ekranda 2018 e devam dedim.. muhasebe bilgileri açılmıyor... defter işlemleri menüsünde 2018 defterini seçiyorum sadece ekrana açılış kapanış tarihleri geliyor.. seçim yapabileceğim bişiy yok.. aralık beyanını nasıl vereceğim.. siz nasıl yaptınız

serbest meslek mensubu olan bir avukatın aralık dönemi işlemlerinde iki belgeyi lucadan gönderemedim.kira ve ücret bordrosu tahakkuku. gelen cevap kısaca basit usul mükellef muhtasar..... gönderemez. defter beyan sistemine kendi şifremle girdim mükellefe hızlı geçiş yaptım hakikaten sağ üst köşede smk yerine basit usul görünüyor. vergi dairesini aradım tek tek kurcaladılar bizde bir şey yok diyorlar. yinede yarını bekle diye bir ifade kullandılar. böyle bir durumla karşılaşan oldu mu

serbest meslek mensubu olan bir avukatın aralık dönemi işlemlerinde iki belgeyi lucadan gönderemedim.kira ve ücret bordrosu tahakkuku. gelen cevap kısaca basit usul mükellef muhtasar..... gönderemez. defter beyan sistemine kendi şifremle girdim mükellefe hızlı geçiş yaptım hakikaten sağ üst köşede smk yerine basit usul görünüyor. vergi dairesini aradım tek tek kurcaladılar bizde bir şey yok diyorlar. yinede yarını bekle diye bir ifade kullandılar. böyle bir durumla karşılaşan oldu mu

Merhaba
Açıkcası direkt buna benzer bir durumla karşılaşmadım.Siz yinede i.v.d. üzerinden durumu anlatan bir dilekçe gönderin.Vergi dairesi çözemiyorsa, onlarda Ankara Başkanlığa bildireceklerdir herhalde.
Benim takıldığım bir başka hususta, mükellef ekranına girişlerde onaylama isteyen bir pencere açılıyor.kayıtlarda farklılık var yazan yer. Kontrol ediyorum hiç bir farklılık yok.
Bu acaba, standart bir uyarı mıdır, yoksa gerçekten farklılık var da ben mi farkedemiyorum. Şu kdv beyanlarından sonra ilgileneceğim o konuyla.