Defter Tastiklerinde İstenen Sicil Tasdiknamesi Problemi Hk.

ZİNDAN

Moderator
Forum Yönetimi
Merhaba;

Görüştüğüm Noter Ticaret Odasına veya Esnaf Sanatkarları Odasına kayıtlı olmayan bilanço usulü şahıs firmalarının tasdiklerini yapmıyor. (Ayrıca bazı noterler işletme defterleri için de bunu istiyorlarmış?) Ancak sağdan soldan duyuyorum, bunları yapan tasdikname aramayan noterler de olduğunu duyuyorum, sizler bu konuda neler ile karşılaşıyorsunuz? Kayıt yapılamayacak durumu olan firmalar olduğu gibi, herkesin kayıt olması da bu kısa sürede mümkün değil gibi.

Bende sadece ltd. ve koop. için sicil tasdik verdim diğerleri için bir şey istenmedi noterden.

Sn Zindan bence başka bir noterde işleminizi çok rahatlıkla yapabilirsiniz diye düşünüyorum. 2014 yılı içinde defter ek tastik işlemi için bir noter inanılmaz şeyler istedi müşteriden. Bende başka bir noterde çok rahat işlemimi tamamladım. Şimdi 2015 defter tastiklerinde kafama takılan işletme defterlerinde oda kaydı istiyorlarmı? Bazı noterlerin istediğini duydum diye hatırlıyorum karşılığı varmı acaba?

İşletme ve Serbest Meslek Defterlerinde istemiyorlar burada, ancak şahıs büyük defter defterlerinde istiyorlar.