fonradar

Demirbaş Sınırı Hakkında

Onore

Katkı Sunan Üye
Öncelikle herkese hayırlı günler dilerim.

Uzun süredir aklıma takılan bir soruyu sizlere danışmak istedim.

Elimde bir fatura var. Büro malzemeleri vs. alınmış. Bir fatura içersinde 5-6 kalem mal var ancak rakamlar demirbaş sınırını aşmıyor. Adetleri en fazla 600 lira. Toplamları 3000 lira diyelim. Bunun kaydını nasıl yapmalıyım? Çeşitli bilgiler var ve içinden çıkamadım açıkçası. Direk olarak gider yazmak istiyorum ama yanlış da yapmayayım diyorum. İçinde büro eşyaları olduğu için Fatura toplamı mı dikkate alınıyor demirbaş sınırında yoksa adetlerin birim fiyatları mı? Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Öncelikle herkese hayırlı günler dilerim.

Uzun süredir aklıma takılan bir soruyu sizlere danışmak istedim.

Elimde bir fatura var. Büro malzemeleri vs. alınmış. Bir fatura içersinde 5-6 kalem mal var ancak rakamlar demirbaş sınırını aşmıyor. Adetleri en fazla 600 lira. Toplamları 3000 lira diyelim. Bunun kaydını nasıl yapmalıyım? Çeşitli bilgiler var ve içinden çıkamadım açıkçası. Direk olarak gider yazmak istiyorum ama yanlış da yapmayayım diyorum. İçinde büro eşyaları olduğu için Fatura toplamı mı dikkate alınıyor demirbaş sınırında yoksa adetlerin birim fiyatları mı? Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkür ederim.
Merhaba
Faturanın içeriğinde ki ürünler bir bütünü oluşturuyorsa amortisman ayırmanız gerekli.
Hepsi farklı ürünler ve bir bütün oluşturmuyorsa giderleştirebilirsiniz.

Hepsi bir bütünü oluşturmuyor diyebiliriz. Şöyle ki ayrı ayrı kişilere sandalye ve masa alınmış..