Derneklerin Stopaj Kaydı

sofist

Katkı Sunan Üye
iyi günler arkadaşlar ;

bir derneğimiz var ilme yardım derneği adı altında kuruldu. Kurulalı 3,5 ay olmuş nerdeyse bize yeni geldi bu vatandaşlar 18/06/2007 de inşaat yaptırmak için (dernek adı altında) ssk dan dosya açtırmışlar ve işçi katıp normal ssk işlemlerini her ay düzenli birşekilde yapmışlar. Ancak Stopaj yönünden vergi dairesine kayıt yaptırmamışlar ve hiç Stopaj beyanı vermemişler.
vergi dairesinde ki kayıtlarında vergi numarası var sadece kuruluşta potansiyel vergi numarası verilmiş. benim ne gibi bir işlem yapmam gerek. Vergi dairesine hiç bildirmesem işçi çalıştırdığımı ilerde bulabilirler mi ya da nasıl bulabilirler.
Ben nasıl bir yol izlemeliyim. Şimdiden vereceğiniz cevaplar için teşekkür ederim. Herkese iyi çalışmalar...

Ynt: Derneklerin Stopaj Kaydı

arkadaşlar peki dernek inşaatları stopaj dan muaf mı değil mi şahıs inşaatı gibi stopajdan muaf olur mu _?

Ynt: Derneklerin Stopaj Kaydı

sn sofist

vergi dairesine kaydı bulunmayan derneğin vergi dairesini kayıt ettirilip (stopaj yönünden) vergi cezalarına katlanılması gerektiğini düşünüyorum.
Ayrıca derneklerin şahıs inşaatlarında olduğu gibi bir muafiyetlerinin olmadığını düşünüyorum.