Döviz Kasası Mevcutlarının Dönem Sonu Değerlemesi

Herkese merhaba,

Dönem sonlarında dövis kasalarımızda bulunan bakiyeyi TCMB efektif alış kuru ile değerliyoruz.
Ancak kasamızda TCMB tarafından kuru hiç açıklanmayan ya da döviz alış / satış kurları açıklanıp efektif alış-satış kurları açıklanmayan para birimleri mevcut.
Bu durumda değerleme işlemini nasıl yapmamız gerekir.
Fikir verebilirseniz sevinirim.
iyi çalışmalar dilerim..

Merhaba
Yabancı paranın ülkemiz borsasında rayici yoksa ilgili kur Maliye bakanlığınca tesbit edilir.Maliye bakanlığınca tesbit edilemeyen hallerde ise Merkez Bankası tarafından tesbit edilen "döviz alış kuru" veya "efektif alış kuru" ile değerleme yapılır.
Şimdi siz kuru hiç açıklanmayan dediğinizde ben şöyle bir tereddüt yaşıyorum.Nasıl bir döviz cinsi kullanıyorsunuz ki, her dönem sonu açıklanan döviz cinslerinden hiç birine ait olmuyor. Hangi ülkenin döviziymiş bu açıkcası merak ettim. Şayet listede açıklanmayan bir ülkenin para birimiyse, bence maliyeden görüş almalısınız. Bunlarla ilgili baz alınacak sabit bir kur açıklaması ben şahsen görmedim,okumadım.

Merhaba, iyi haftalar dilerim.
Birleşik Arap Emirlikleri Dirhemi için sormuştum.
TCMB sayfasında Alım Satıma Konu Olmayan Dövizlere İlişkin Bilgi Amaçlı Kur Tablosunda varmış.
Bu listedeki kuru almak doğru olur sanırım.