Dövizde Kdv Olur mu ?

almanyadan -ırak için yapılan bir nakliye için ben araç buldum taşıma faturasını yükü veren ankara firmasına

taşıyan firma kesti .ben o günkü kurdan ve ankara firması benden alacağım 100 euru için döviz faturası kememi istedi bende kestim ve altına o günki merkez bankası kurunu yazdım kdv kısmı boş bıraktım.

fakat muhasebecim benden kanunun maddesi istedi

bu konu ile ilgili bir madde hangisidir yani döviz faturasında kdv olmadığını açıklayan madde.

şimdiden teşekkür ederim

muhasebecim benden kanunun maddesi istedi demek ne demek siz muhasebeci değil misiniz muhasebeci mi size kanunu söyleyecek siz mi ona ayrıca kdv li kesmeniz lazımdı ama kdv dahil 100 euro değil kdv hariç 100 euro olmalıydı acaba muhasebeciniz ile kdv konusunda görüş birliğine varamadınız mı da sizden kanun maddesini sordu

arkadaşlar yılsonu kapanış işlemleri hakkında kısaca bilgi verebilirmisiniz.hesap kapamalar mizan vs değilde resmi boyutu yani ne gibi işlemler yapılacak.mesela 2014 un defterleri noterden onaylatılacak.ortalama bir rakam almalı sanırım geçen yılıda baz alarak.2013 un defterler yazdırıldıktan sonra onlarla ilgili herhangi bir şey yapılacakmı.yazdırıp mükellefe teslim mi ediliyor.birde sormak istediğim noterden aldığımız şifre ne için.arkadaşlar bilgi verirseniz çoook mutlu olurum.çok teşekkür ediyorum