fonradar

Düzeltme Beyannamesi Verme Hatası

islm

Katkı Sunan Üye
İyi çalışmalar,
Uygun bir başlık bulamadım o yüzden buraya yazıyorum affınıza sığınarak.
E beyanname sistemindesüresinde vermiş olduğum ba-bs içim düzeltme vermek istiyorum ama sistem bir türlü kayıt etmiyor. Yükledikten sonra özel onay kısmına geliyorum ve daha sonra kss ve dzt yi seçiyorum ve tekrar özel onaya basıyorum ama hiç bir hareket olmuyor. Hem chrome hem de explorer tarayıcıda denedim sonuç aynı bir tülü onaylayamıyorum. Sorun sistemsel mi yoksa başka bir şey mi vardır?

Beyanname hangi döneme ait..Önce dönemin doğruluğundan emin olalım,sonra browser hatası varsa ona göre değerlendirelim..

aralık 2015 dönemine ait. şimdi o aşamaları geçiyor ama bu seferde kss özel onay işaretleri seçilmiş....... formbs beyannamesi kanuni süresi geçmeden verilemez diyor. Ba bs verme süresi uzadı mı diye bakıyorum ama öyle bir şey yok.

İlk 10 gün için cezasız işlem yapılabildiğinden sadece "özel onay" - "dzm" seçeneği ile kabul ediliyor olabilir.

özel onay ve dzt seçeneği seçince kabul ediyor. sorun çıkmaz herhalde.
cevaplar için teşekkür ederim.
sYg.

Demek ki zamanında verilen için düzeltme verilir ise 10 gün süre normal süreden sayılıyor.

Aynen, eğer beyanname zamanında verildiyse 10 günlük süreyi kanuni süreden sayıyor.