E-Beyan YGV Beyannamesi Gecici Vergi Hata Uyarısı ve Diğer Yenilikler

öncelikle mart ayında hepimize kolaylıklar diliyorum;
gecen sene 2011 ygv beyannamelerini yaparken ödenmemiş gecici vergiler ile ilgili
""Beyannamenizdeki Geçici vergi alanınız ..2...TL'dir. 2011 yılına ait Geçici vergi beyannamelerine ilişkin tahsilat miktarınız...1..TL'dir. Bilgilerinizi kontrol ediniz""" diye bir hata mesajı veriyordu
kolaylıkla vergi dairesini aramadan gitmeden makbuz bulma telası ıcınde olmadan YGV beyannamelerini onaylamadan iptal edip gerekli düzletme yapıp beyannameleri vermiştik. BU sene sanki Böyle uyarı vermiyor .. Vergi dairesinide aradım gecici vergisini eksik yatırmış mükellefin gecici vergisini tam yatırmıs gibi gösterseniz dahi uyarı vermiyor..
Boyle Bir hata mesajı alan oldumu hiç ? 444 0 435 i arıyorum acan bıle olmadı telefonu ... yoksa oncekı senlerde oldugu gıbı makbuz bulma buldurma telası ıcıne mı gireceğiz..
saygılarımla

Merhaba ;

Geçici vergi doğrulaması düzeltildi ama az önce gördüğümüz bir başka yenilik !!!

Ticari kazancı olan mükelleflerin beyanının "Ticari Kazançlara İlişkin Bildirim " e ait bölümde " Araç ise Plaka No "eklenmiş.