e-Beyanda Problem

arkadaşlar e-beyanda tahakukuk ve beyanname sayfasını açamıyorum ADOBE yüklü ne yapmama gerekli yardımcı olursanız sevinirim.Daha önce böyle bi sorun yoktu

Ynt: e-Beyanda Problem

Eğer sorununuz bdp'yi açamamaksa;
Javayı yeniden yüklemeyi deneyin.
adobe son sürüm 8 veya 9 u yüklemeyi deneyin.
explorer update yapın.
ebyn son versiyonu indirin.Masaüstüne kısayol bdp atmışsanız onu silin yeni versiyondaki bdp ile çalıştırmayı deneyin.
Hiçbiri sonuç vermezse maalesef format..

Sorun bdp'de değilde e-beyan içinde beyan ve tahakkukları açamamaksa adobe'nin son versiyonu ile deneyin.

Kendi yaptığım bir uygulamadan bahsetmek istiyorum.Ben beyan ve tahakkukları pc'ye kaydederim.Dosyayı açıp çıkarmak daha zahmetli oluyor.2007 den beri tüm beyanlar pc de kayıtlıdır.
Tavsiye etmekle beraber bunun için şunları öneririm.
1- İnternet download manager programını indirin,kurun ayarlarını yapın.
2- Pc'de istediğiniz sürücü veya belgelerim'e klasör açın.Ben "beyanname ve tahakkuklar 2007/2008/2009" şeklinde klasörler açıyorum.
3- Bu klasörlerin içinde de "kdv" "muhtasar" "geçici" "gelir ve kurumlar" şeklinde de başka klasörler açıyorum.Bunların içlerine de 12 aylık klasörleri veya 4 dönemin klasörlerini açıyorum.
4- e- beyan içinde beyan veya tahakkuk linkine tıkladığınızda normal şartlarda ikinci bir pencere açılıp bu pencere içinde beyanı ve tahakkuku gösterir.idm (internet download manager) yüklü olduğu için bu sayfa "sayfa görüntülenemiyor" şeklinde gelir fakat ilgili pdf dosyası gösterdiğiniz klasör içine otomatik download edilir.
5- Bu klasörden bu pdf dosyalarını alıp açtığını klasörlere kes/yapıştır yapıyorsunuz ve saklıyorsunuz.
6- Sadece klasörleri açmak biraz zaman alıyor ama 30 pdf'li beyanname olan bir sayfayı internet hızınıza bağlı olarak 5-10 dk.içinde pc'nize indirir,istediğiniz zaman print edersiniz.

BANA ARTILARI NELER
1- Sistemde fazla kalmadan ve her beyanı tek tek açıp print etmeye gerek kalmadan hepsini pc'ye indirimesi.(büroda çalışanlar için ideal)
2- Pc'de saklandığından mail yolu ile isteyen kişi ve kurumlara anında gönderim sağlanabilmesi.
3- Karşıt incelemelerde beyan ve tahakkukların dosyadan tek tek çıkarılıp fotokopilerinin çekilmesi yerine,yerinizden kalkmadan tüm beyanların yeniden print edilmesinin sağlanması.
4- Dosya kontrollerinde eksik takılan beyan ve tahakkukların tekrar sisteme girmek gerekmeksizin ilgili klasörden yeniden dökülebilmesi.

Bu konuda hazırlık yapmak isteyen arkadaşlara yardımcı olabilirim.Saygılar..

Java'nın 12 nolu güncellemesini yaptı iseniz program ekle/kaldırdan bu güncellemeyi kaldırın. E-beyan ile Java(TM) 6 update 12 arasında uyumsuzluk var.

benim sorunum tamamen pdf dosyasını açamıyorum yani beyan ve tahakkukları adobenin son sürümünü yükledim yine aynı sorun tahakkuka tıklıyorum eskiden direk açıyordu sayfayı şimdi hiç bi işlem yapmadan boş bi sayfa çıkıyor başka bi yol varmıdır acaba

Eğer değişiklik yaptıysanız internet tarayıcınızla ilgili bir problem de olabilir. Esasında sayfayı açıyordur ancak arka planda açtığı için ekranda görüntülenemiyordur vb...

Sayın 6.his.Download programları kullanıyormusunuz.Yukarıdaki anlatımımda idm programı bahsettiğiniz şekilde çalışıyor.Sayfayı açmıyor ama pdf yi download ediyor. Download bölümünüze bir bakın isterseniz.Veye bahsettiğim programı kurarak tekrar deneyin.Saygılar.

internet download manager
Bu program çok işime yarıyor.Her türlü pdf'yi açmadan direk pc ye kayıt edebiliyorsunuz.warez paylaşım yasak olduğu için linki veremiyorum.İsteyen arkadaşlara özelden linki gönderebilirim.Saygılar.

arkadaşlar sorun explorer denmiş mozilla yı kurdum problem ortadan kalktı.Cevaplar için tşk ederim.

Sorununuzun hallolmasına sevindim.Fakat sorunu tam çözemediniz herhalde geçici olarak askıya mı aldınız? Yani e-beyana sürekli firefox kullanarak mı gireceksiniz?Yoksa ie den rahatlıkla girebiliyor musunuz?

Arkadaşlar ben de 01/03/2009 güncellemesini yaptıktan sonra damga vergileri 2008'in damga vergileri oldu. Sildim yeniden yükledim.Başka klasöre yükledim ne yaptıysam 2009'un damga vergileri gelmiyor.
Bu sorunu nasıl çözebilirim. Herkeze iyi çalışmalar dilerim.