E Beyanname

mes_ar

Tanınmış Üye
Merhaba,
Serbest meslek mensubuyum, muhasebe bürom var. İnternetten KDV beyannamesi hazırlamak istiyorum. Fakat beyanname düzenleme programında KDV1 ve KDV2 olmak üzere iki çeşit KDV beyannamesi var. Hangisinde hazırlamam gerekiyor?

Ynt: E Beyanname

Merhaba,
Peki muhtasar sözkonusu olduğunda, beyanname düzenleme programında yer alan MUH67,MUH30,MUH24 beyannamelerinden hangisini yapmam gerekiyor?

e-beyan yardım prıogramında açıklamalar var.

nane, yardım programında mutlaka yazıyordur fakat yardım programını benim bilgisayar açmıyor maalesef.

mb e-beyan programını çalıştırıyorsan ve "BDP Yardım" indirip kurdu isen e-beyan içinde çalışması lazım.

yani ne diyeyim size bilmem kine mevzuaat mı okunmuyor yoksa yeterli inceleme mi yapılmıyor anlayamıyorum ya. Lütfen alınmayın ama yani ne bileyim anlamıyorum ya. İŞlerinizde başarılar dilerim. Allah yolunuzu açık eder İNŞAALLAH...

K O N Y A L I ' Alıntı:
yani ne diyeyim size bilmem kine mevzuaat mı okunmuyor yoksa yeterli inceleme mi yapılmıyor anlayamıyorum ya. Lütfen alınmayın ama yani ne bileyim anlamıyorum ya. İŞlerinizde başarılar dilerim. Allah yolunuzu açık eder İNŞAALLAH...

konyalı arkadaşım, okul bitirmekle insan pratikteki bilgileri öğrenemıyor. yeni işe başlayan meslek mensuplarımızda, yeni olmanın verdiği acemilik,heyecan ,deneyimsizlik,sorunlarla karşılaşınca izleyeceği yolu bilememe vb.durumlar olabiliyor.o nedenle bu forumda sorulan sorular çok basitte olsa onlara yardımcı olmak adına cevaplamalıyız diye düşünüyorum.
unutmayalım ilk işe başladığımızda bizlerde deneyimsizdik.insan zaman içinde sorunlarla uğraşarak pişiyor.

mes-ar, ''bdp yardım'' kurabildinmi?
ayrıcada mevzuatı yakından takip etmelisiniz.
e byn programını açınca,beyannamelerin yanlarında,hangi kanun maddesine istinaden düzenlenecekleri yazıyor.örneğin muh70 :gvk'nın 70.maddesine giren konularla ilgili düzenlenmelidir.hemen açıp,gvk nu 70.madde neleri kapsıyor bakmalısınız.

NİSAN123 teşekkür ederim hassasiyetinizden dolayı. Bir sorunla ilk karşılaştığınızda cevabını bulmak için çeşitli yollara başvuruyorsunuz, sonuçta öğreniyorsunuz ve bir daha başınıza geldiğinde aynı durum, artık yardım almanıza gerek kalmıyor. Bilgisayarım yardım programını hala açamıyor. Fakat telefon ederek öğrendim hangisi olduğunu.

Keşke,
mes_ar telefon açmadan buradan öğrenebilseydi sorusunun cevabını :(

aykut111 sonuçta öğrenmem önemli. Artık bilgiye ulaşmak çok daha kolay, ben de hiç araştırmadan soru sormaya karşıyım ve öncesinde elimden geldiğince sorumun cevabını kendim bulmaya çalışıyorum.

Buraya geldiğimde arkadaşların sorularına bakıyorum, eğer kesin biliyorsam yardımcı olmaya çalışıyorum ki ben nasıl sorumun cevabını takip ediyorsam arkadaşalar da en kısa zamanda sorularına cevap bulsun. Fakat bilmiyorsam herhangi bir yorumda bulunmam. Yok bunu niye sordun, şurdan bulamadın mı, bu soru sorulur mu gibi yanıtlar çok gereksiz ve yanlış bence.

bu link'i imza bölümüme aktardım,

çıktı alarak bilimum arkadaşlarıma gönderdim,,

giriş/gelişme/sonuç - muhteşem bir kareografiye sahip,,

başarılarınızın devamı dileğiyle,,,

ilerya ' Alıntı:
bu link'i imza bölümüme aktardım,

çıktı alarak bilimum arkadaşlarıma gönderdim,,

giriş/gelişme/sonuç - muhteşem bir kareografiye sahip,,

başarılarınızın devamı dileğiyle,,,

Haklısın. ;D

boş ver mes_ar arkadaşım sen işine bak.konuşan konuşsun. o aklınca bizi küçümsüyor.sorular çok basit geliyor arkadaşa galiba.
o arkadaşın gönderdiği mesajları incelerseniz,geçmiştede polemiklere neden olmuş birisi olduğunu göreceksiniz.kötü söz her zaman sahibine aittir.biz işimize bakalım.bilgilerimizi boş zamanlarımızda paylaşalım.
http://forum.alomaliye.com/index.php?topic=580.msg2555#msg2555

ilerya bu konuda yalnızca KONYALI ile hemfikir görünüyor. zaten üslupları da birbirine çok benziyor.

Gerçekten iyi niyetle söylüyorum.Bu konu başlığı bence yardımlaşma, paylaşım adına ders verici niteliktedir.

Birisi kimilerine göre basit (bilmeyen için zor) bir soru soruyor.Bir kaç kişi buranın bilginin ve tecrübenin paylaşım yeri olduğunun farkında olarak direkt cevabı vermeye çalışıyor, kimileride O kişinin tecrübesiz olduğunu varsayarak bundan sonraki sorunlarını toptan çözmesi için çözüm merkezinin kendisine daha yakın (bdp yardım) olduğunu tarif ediyor.Kimiside böyle bir soru sorduğu için azarlıyor.Sonuçta problemini forumumuzdan değilde başka (telefondan) bir kaynaktan çözüyor.aykut111 arkadaşım olayı iyi analiz ederek, özetlemiş zaten.

ilerya dalga geçerek söylediyse bu onun küçüklüğüdür.

Ama giriş/gelişme/sonuç kısmına katılıyorum.

Yardımlaşmanın nasıl olması gerektiğini gösteriyor.Sorunlara olumsuz yaklaşarak, tepeden bakmadan, soru soranı küçümsemeden cevaplamanın ne kadar önemli olduğunu anlatıyor bu konu.

Kolay gelsin.