zirve

E-bildirge Şifresini Adına Alan Kişi İşten Ayrılırsa

Üyelik
21 Eyl 2012
Mesajlar
254
Konum
İstanbul
Arkadaşlar kolay gelsin.

Sizden bir bilgi almak istiyorum. Bizim e bildirge şifrelerini alan kişi işten ayrıldı bu şifreleri iptal ettirip yeniden şifre almak zorunda mıyız ? Birde eğer zorunda isek şifreyi şirket ortaklarından birinin adına alsak olur mu hani sürekli işçi giriş çıkışı ilgilendirmese oratğın adına olsa ve sorun ortadan kalksa diye düşünüyorumda. Bir de bu işlemleri yapmak için nasıl bir yol izlenmeli ? Eğer e bildirge kullanım sözleşmesi formu yeniden doldurulacaksa işveren bölümüne ve yandaki işverence yetki verilen kullanıcı bölümüne aynı kişiye ait yani şirket ortağının bilgilerini yazsak olur mu ? Formu doldurup işverene imzalattıktan sonra evrakı ssk ya biz gidip versek imzalayan kişi yanımızda olmadan işlemimizi yaparlar mı ? Çok soru sordum gene kusura bakmayın ilgilenip yardımcı olacak olursa şimdiden teşekkürler.
 
Üyelik
15 Eyl 2011
Mesajlar
526
Konum
Gönen-Balıkesir
Yetkili değişince yeni şifre alınmak zorunda ve sgk kendisi gidecek veya vekalet verecek.Ortağın firmada yetkili olduğunu belirtir karar sureti sicil gazetesi gibi verileride sgk vermek gerekiyor.Yeniden şifre talp formu düzenlenecek sgk sitesinde ve kullanılan paket bordro proğramlarında ve sgk de kağıt olarak sitemden çıkarıyorlar bu talep formları vardır.
Sorumluluk olduğu için yetkili kişi olması lazım.Kolay gelsin.
 
Üyelik
21 Eyl 2012
Mesajlar
254
Konum
İstanbul
öncelikle teşekkür ederim

form elimde var dolduracağım fakat dediğim gibi işveren kısmı ile yetki verilen kullanıcı kısmına aynı kişi bilgilerini yazsam şifre ortak adına çıksın istiyorum bu şekilde olur mu ? vekaletname verilen bir kişi de ssk ya götürüp verse bu evrağı alırlar mı illa şirket ortağı gelisn der mi budur çekincem ?
 

Rietveld

Tanınmış Üye
Üyelik
6 Eyl 2010
Mesajlar
3,398
Konum
Lüleburgaz
Şifre formunda işveren kısmına ortaklardan birinin bilgilerini yazın.Yetki verilen kullanıcı kısmına vekaleti olan kişinin bilgilerini yazın.Şifre ortağın adına çıkacak ancak şifreyi almaya vekaleti olan kişi gidebilir ortağın gelmesine gerek yok.Vekaletnamenin aslını yanında götürsün bu kişi soruyorlar bazen.
 
Üyelik
21 Eyl 2012
Mesajlar
254
Konum
İstanbul
Çok teşekkür ederim . Peki şifre ortak adına çıkacak ya diğer kişi işten ayrılsa bile tekrardan böyle bir işlem yapmak gerekir mi ? yani diğer yazılan vekaletnamesi olan yetkili kılınan kişinin durumu sorumluluğu ne derecedir ? Çünkü SGK E-BİLDİRGE ŞİFRESİNİ VEKALETNAME İLE ALANLARIN SİGORTA PRİM BORÇLARINDAN İŞVEREN VEKİLİ OLARAK MÜTESELSİLEN SORUMLU TUTULMASI diye bir yazı okudum da ona istinaden soruyorum.
 
Üyelik
21 Eyl 2012
Mesajlar
254
Konum
İstanbul
bir de eskiden alınan şifre formuna baktım sizin dediğiniz gibi işveren bölümğne işveren (ortak) bilgileri yetkili kişi yerine de bir personel yazılmış fakat şifre ile giriş yaptığımızda işverenin adı ile değil yetkili kişinin adı ile açılıyor. :-(
 
Üyelik
29 May 2012
Mesajlar
87
Konum
İstanbul
Merhaba;
İnternet ortamından "E-Bildirge Şifre Talep Formunu, sözleşme ve teslim tutanağını" indirip Bilgisayar ortamında "işveren ve kullanıcı" kısmına doldurup şirketin imza yetkilisine (ortak, yön.kur.bşk. müdür) imzalatıp, verin. Böylece sorumluluk yöneticileri bağlar. Şirket batana, kapanana kadar şifre değiştirmenize de gerek kalmaz.
İyi Günler.
 
Üyelik
21 Eyl 2012
Mesajlar
254
Konum
İstanbul
SN. MÜLAYİM ;

formda yetkili kullanıcı bölümü var yan tarafında orayıda doldurmamız gerekiyor . eski alınan şifrelere baktığımda hem işveren hem yetkili kullanıcı doldurulmuş ve şifre yetkili kullanıcı yazılan personel adına verilmiş kafamı karıştıran 1 bu. 2.si de belki eskiden sistem böyle işliyordu şu an şifre işveren adına verilecek fakat yetkili kullanıcı dediğimiz vekaletname ile iş yapacak olan personel şifreyi teslim almaya kullanmaya yetkili olacak işten ayrıldığında tekrar böyle bir işlem yaptırılması gerekecek mi ? kafama takılanlar bunlar
 
Üyelik
29 May 2012
Mesajlar
87
Konum
İstanbul
Merhaba;
Basitçe tekrar anlatayım; her iki bölüme de işvereni yazacaksınız. şifreyi almaya gidecek kişi sadece evrakları formları verecek ve sadece şifre zarfını teslim alacak kullanıcı işveren olacak. Vekaletname ile gidecek kişi sadece evrakları verecek şifre zarfını alacak. Tekrar bir işlem yapmayacaksınız. Unutmadan vekaletnamede E Bildirge şifresi başvuruda bulunmaya, almaya gibi ifadeler olmalı.
İyi Günler.
 
Üyelik
21 Eyl 2012
Mesajlar
254
Konum
İstanbul
tamam teşekkürler en can alıcı kısmı '' her iki bölüme de işvereni yazacaksınız. '' bu kısım oldu . kolay gelsin
 

Benzer konular

Üst