fonradar

E-Bildirgede Süresinde Bildirilen İşten Çıkış Bildirimi

iyi günler saygı değer üstadlarım,benim sorum 2 ad işçime 28.02.2012 tarihinde çıkış verdim bunların işten çıkış bildirgelerini yapmayı unutmuşum.
Fakat e bildirgede bildirmişim ve e bildirgeyi 08.02.2014 tarihinde onayladım.benim sorum e bildirgede kanuni süresinde beyan edilen işten çıkışların tekrardan işten çıkış bildirgesi ile verilmemesinden dolayı bir ceza olurmu?

değerli yorumlarınızı beklemekteyim.

Tüm forumdaşlara kolay gelsin

Tarihlerde sorun var gibi görünüyor. Şubat bildirgesini 08.03.2014'te onaylamış olmalısınız.
Geriye dönük işten çıkış bildirgesi veriniz aksi durumda zaten kurum bunu tespit edip e-bildirge menüsünden mesaj göndermek suretiyle size dönüş yapıyor.
Siz tespit eder ve işlemi gerçekleştirirseniz ödeyeceğiniz ipc'de düşer.

Bende 3 yıl önce bir işçinin çıkışını aylık bildirgede göstermiştim ancak çıkış bildirgesini vermeyi unutmuşum.Sonradan farkettim ama hiçbirşey yapmadım öyle bıraktım.3 yıl oldu daha birşey çıkmadı.İleride çıkar mı bilemiycem.

Kanun ve uygulamalar o kadar çok değişiyor ki! Bir dönem aylık bildirimde çıkışı gösterince çıkış bildirimi yapılmayabiliyordu. Karışıklıklar ortaya çıkınca bu uygulamaya son verildi.