e-Borcu Yoktur Uygulaması

hakankrl

Tanınmış Üye
SGK e-borcu yoktur uygulamasına, kurumdan elden almak zorunda kaldığımız Tübitak vb. kurumlara verilmek üzere alınması gereken borcu yoktur yazılarını da eklemişler.

Sorgulama Menüsü:

Lütfen Belge Türü Seçiminizi Yapınız.

İhale Konusu İşlerle İlgili e-Borcu Yoktur Belgesi
İhale Konusu Olmayan İşlerle İlgili e-Borcu Yoktur Belgesi
Kosgeb'e Verilmek Üzere Düzenlenen e-Borcu Yoktur Belgesi
Tübitak'a Verilmek Üzere Düzenlenen e-Borcu Yoktur Belgesi
T.C. Hazine Müsteşarlığı'na Verilmek Üzere Düzenlenen e-Borcu Yoktur

Ynt: e-Borcu Yoktur Uygulaması

E-Borcu yoktur belgesini neden e-bildirge şifresini alan her işveren için açmıyorlarda, tekrar tekrar evrak istiyorlar anlamış değilim, ayrıca aktif hale getirilmesini de bir aydan önce yapmıyorlar.
Ayrıca e-bildirgenin içinden çıkarıp, ayrı giriş yapmışlar.

Evet e-bildirgenin içinden çıkartmışlar, ayrı giriş yapmışlar.Buna ne gerek var anlamıyorum.İşe giriş çıkışlar, işgöremezlik ödemeleri,e-borcu yoktur,bildirge hepsi aynı şifre girişi ile aynı menü altında yapılabilecekken daha da zorlaştırmaktan başka bir işe yaramıyor ayrı giriş yapmaları.Daha önce de işe girişleri ayırmışlardı.

Sayın üyeler,
Şuan itibariyle "ihale konusu olmayan işlerle ilgili e borcu yoktur belgesi"ni online olarak alabiliyor muyuz? Alabiliyorsak nereden? Yardımlarınızı bekliyorum.

Öncelikle matbu formları doldurmalı ve kuruma müracat etmelisiniz.

Sn. AYSE teşekkürler cevap için. 2012'nin 1. ayında bu evrağı net üzerinden alabiliyorduk. Uygulama mi değişti?

2012 ve öncesinde de net üzerinden alınabiliyordu. Ancak; öncelikle başvurunuzu yapmalısınız.

Artık elden borcu yoktur yazısı vermiyor Ssklar.Hepsini internet üzerinden alacaksınız diyorlar.Başvurunuzu yapın şimdiden.

ilgili formlardan bir kaç tane çeşit var. en son müracaat formunun şekli hangisi link yollayabilir misiniz.

ilgili formlardan bir kaç tane çeşit var. en son müracaat formunun şekli hangisi link yollayabilir misiniz.

En son form ek 69 o formu doldurmanız ve dilekçe vermeniz gerekiyor.. yeni başvuru yaptım.. Evrakları direk işveren servisine bırakıp çıkmak yerine.. ısrarcı olursanız.. sicil bürosu 3 gün içerisinde uygulamadan faydalanmanızı sağlıyor.. Yok hayır siz direk evrağı işveren servisine bırakırsanız.. oradaki memurun insiyatifine kalıyor.. ve süreç uzuyor..

Ayrıca başıma geldiği için söylüyorum.. işvereninizin x şirketi ile bir ortaklığı söz konusu ise.. ve o şirket de e-borcu yoktur başvurusu varsa.. onu iptal etirmediğiniz taktirde.. başvurunuz kabul görmeyecek.. e-borcu yoktur uygulamasından faydalanamayacaksınız..

Bizim iki firmamız var. bir firma diğer firmanın ortağı. iki firmaya da ayrı ayrı başvuru yaptığımda diğer firmaya başvuru formunun verilmemesi saçma gibi

X firmanız e-borcu uygulamasını kullanıyorsa.. ortaklar aynı olduğu taktirde Y firması e-borcu yoktur uygulamasından faydalanamıyor... X firması kapanış vermek zorunda..

Aksi halde Y firması e-borcu yoktur uygulamasını kullanamıyor..

Tecrübeyle sabit.. bizzat görüştüm.. ve diğer firmanın e-borcu yoktur uygulamasının kapanışını verdim..

Bizim iki firmamız var. bir firma diğer firmanın ortağı. iki firmaya da ayrı ayrı başvuru yaptığımda diğer firmaya başvuru formunun verilmemesi saçma gibi