E-Fatura Uygulamasında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

merhaba; bana e fatura konusunda yardım lazım .. firmamız çok yoğun fatura kesmekte..ay sonlarında fatura kesimi yetişmediği zaman bir sonraki gün , son fatura numarasından başlayarak bir önceki güne (yani bir önceki aya)fatura kesebilirmiyiz..lütfen cevap...

merhaba; bana e fatura konusunda yardım lazım .. firmamız çok yoğun fatura kesmekte..ay sonlarında fatura kesimi yetişmediği zaman bir sonraki gün , son fatura numarasından başlayarak bir önceki güne (yani bir önceki aya)fatura kesebilirmiyiz..lütfen cevap...
E-faturayı bir gün öncesi tarihli kesebilirsiniz. Fatura tarihi ile sistemden gönderilmesi farklı tarih olabilir. Bence dikkat etmeniz gereken fatura tarihi ile gönderme tarihi arasında 7 günlük süreyi aşmamaktır...

peki ay sonlarında durum nasıl yani 30.04.2014 tarihinde yoğunluktan kesilmeyen fatura , sıra no takip etmek şartıyla 01.05.2014 tarihinde kesilebilirmi..

peki ay sonlarında durum nasıl yani 30.04.2014 tarihinde yoğunluktan kesilmeyen fatura , sıra no takip etmek şartıyla 01.05.2014 tarihinde kesilebilirmi..
Sorunuzdan şunu anlıyorum. Fatura tarihi 30.04.2014 gönderme (onaylama) tarihi 01.05.2014 bu şekilde yapabilirsiniz.

Sayın bulent249,

Yazdıklarım size hitaben değil baştan belirtmek isterim.

Sayın frde, aynı konuyu http://forum.alomaliye.com/vergi-me...-elektronik-fatura-uygulamasi.html#post361508 konusundada sormuştunuz neden iki farklı yerlerde aynı soruyu soruyorsunuz hangi konu başlığı altında sorasanız zaten cevaplanır gözden kaçmaz ama böyle aynı konuyu iki farklı yerde sorup dağınıklığa lütfen sebep olmayınız.

İyi Günler,

sayın demiral konuyu farklı yerlerde sordum emin olmak için;ve haklı çıktım bir kısım cevaplar evet yapabilirsin oldu..ama buna karşılık usulsuzluk yersin diyende...şimdi tekrar soruyorum ne yapmalıyım..

Ne yapacağınızı zaten yazdık çizdik buradan bir sonuç çıkaramadınızmı ?

Örneklerle uyguladık kanun maddesini ekledik.

faturada dikkat edilmesi gereken kısım vergiyi doğuran olay ne zaman gerçekleştiyse o zamanın tarihi yani faturada yazan tarih baz alınır. demiral arkadaşa katılıyorum