E-Fatura ya Geçiş Hk.

Merhaba, kolay gelsin
sayın arkadaşlar, bir Anonim Şirket var, henüz faaliyete başlamadı yani cirosu yok. Ana faaliyet konusu Çinko İmalatı. Fabrika kurulacak bu nedenle yatırım teşvikinden yararlanmaya çalışıyor. Fabrika kurulup, Faaliyet başladığında Kayıtlı sermayeye geçecek. Bu itibarla sermaye artırımı yapılmıştı, şu an sermayesi 40.000.000 TL. Sermaye artışı nedeniyle aktif pasif büyüklüğü 196 milyon TL. Cirosu sıfır şuan.
Aktif-Pasif büyüklüğü nedeniyle e-faturaya başvuru yapıp yapmamam konusunda tereddütte kaldım, sektör olarak e faturaya geçmesi gerekir mi sektörler itibariyle yapılması gerekir mi bilemedim. E-Fatura şartlarında hep cirodan bahsediliyor. Şirketin cirosu henüz yok. 60-BRÜT SATIŞLAR 0,00 TL
bu dönemde yazılı olarak vergi daireleri ceza uyguluyorlar. Başvuru yaparsam keyfiyetten mi zorunluluk mu onu çözemedim.
Bu konuda bir fikriniz var mı?

Cironuz olmadığı için e-fatura zorunlu değil fakat fabrika ve imalat diyorsunuz sermayeniz yüksek. 3 milyon ciroyu geçme ihtimali oldukça fazla.
Kağıt faturayla uğraşmaya değer mi buna siz karar verin ama fikir olarak hiç kağıt fatura ile uğraşmayın direkt e-faturaya en baştan geçiş yapın derim