E-Ticaret Yapmak İçin Şirket Açmak Şart mı ?

Selamun Aleyküm
ben 19 yaşındayım sadece bir E-ticaret sitesinden yani Gittigidiyor üzerinden veya Sahibinden.com üzerinden aylık Asgari ücretin Brütü düzeyinden para kazanıp SGK'lı olup e-ticaret ile geçinmek istiyorum pek çok yere baktım okudum ancak tam bir sonuca ulaşamadım E-ticaret yapmak için şirket veya şahıs şirketi kurmak gerekli mi ? ve açıkçası şahıs şirketinde ki aylık muhasebe ücreti gözümü korkutu ve işi bırakmadan önce CNC operatörlüğü yapıyordum maraton hayatı sevmediğim için işi bıraktım ve oradan birikmiş cüz'i bir miktar param var ve bu para ile E-ticaret yapmak istiyorum lütfen abilerim ablalarım yardımcı olur musunuz ?:(

Bahsettiğiniz tarzda bir iş yapsanız bile vergi mükellefi olmalısınız. Para kazanacağınızı düşünüyorsanız gerisi bir SMMM bürosuna giderek 2 günlük bir sürede halledilebilir.

Önemli olan ticareti yapmaya karar vermek :)

Çok aceleniz yoksa 01.01.2019'dan sonra "Şahıs şirketi" açmanızı ve bir mali müşavir'e gitmenizi tavsiye edebilirim.

Gelir elde edici her faaliyet için vergi mükellefi olmak şarttır. Hatta yaş itibariyle genç istisnasından faydalanmanızda mümkündür.Profesyonel destek alınız.